ДТЕК Енерго повідомила про зниження виручки за підсумками півріччя

ДТЕК Енерго повідомила про зниження виручки за підсумками півріччя

Фото: facebook.com/DTEKcompany

З початку війни ТЕС ДТЕК були атаковані Росією понад 40 разів

Головною причиною стало зниження обсягів продажу електроенергії на 20%, що було спричинено масованими атаками Росії на енергетичні підприємства та скороченням попиту.

Виторг компанії ДТЕК Енерго в першому півріччі 2023 року знизився на 6,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року до 29,9 млрд грн. Про це йдеться у фінансовій звітності компанії, опублікованій на Лондонській фондовій біржі у понеділок, 11 вересня.

Компанія зазначила, що головною причиною цього стало зниження обсягів продажу електроенергії на 20%, що було спричинено масованими атаками Росії на енергетичні підприємства компанії та скороченням попиту. Одночасно через скорочення експорту зросла до 99% (проти 86% у першому півріччі 2022 року) частка продажу на внутрішньому ринку.

Згідно зі звітом, чистий прибуток ДТЕК Енерго у першому півріччі 2023 року склав 6,23 млрд грн проти чистого збитку 1,41 млрд грн за аналогічний період минулого року. У компанії пов’язують це з деяким збільшенням валового прибутку (до 9,66 млрд грн з 7,94 млрд грн), з економією коштів від викупу єврооблігацій у попередні періоди, а також відсутністю витрат від курсових різниць з міжнародних зобов’язань перед інвесторами, які в січні-червні 2022 року становили 3,34 млрд грн.

Податок на прибуток у першому півріччі 2023 року зріс до 2,05 млрд грн проти 0,05 млрд грн за аналогічний період минулого року.

Вільні кошти компанії на кінець червня становили 2,83 млрд грн порівняно з 2,01 млрд грн на початок року та 2,763 млрд грн на середину 2022 року.

За звітний період капітальні вкладення ДТЕК Енерго у ТЕС та шахти зросли у 2,4 рази – до 4,04 млрд грн. У компанії зазначили, що основна частина ресурсів на покриття капітальних витрат була спрямована із прибутку, отриманого у першому півріччі.

Загалом у січні-червні 2023 року компанія відремонтувала 7 енергоблоків ТЕС (13 станом на 7 вересня). Загалом за підсумками цього року планується відремонтувати 27 енергоблоків, зазначили у компанії.

Крім того, у січні-червні ДТЕК Енерго ввела в роботу 14 нових вугільних лав. До кінця року заплановано збільшення вугільних лав до 27, що має дозволити підтримувати темпи видобутку вугілля, які потрібні для сталої роботи українських ТЕС.

У компанії такожнагадали, що з початку повномасштабного вторгнення її ТЕС були атаковані Росією понад 40 разів.

Раніше у ДТЕК заявляли, що компанія планує у 2023 році капітальні витрати на ремонти ТЕС та підготовку вугільних лав на рівні 11 млрд грн.

У ДТЕК заявили про консолідацію зусиль енергетичної галузі до зими

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet