Челендж з Reactor Monitor: Як зробити так, щоб сонячні панелі не забруднювалися? (Pekлama)

Челендж з Reactor Monitor: Як зробити так, щоб сонячні панелі не забруднювалися? Челендж з Reactor Monitor: Як зробити так, щоб сонячні панелі не забруднювалися?

Фото: pexels.com / Jamshaid Anwar

Чи впливає забруднення на продуктивність роботи сонячних панелей? Ще й як. Засмічення поверхні фотоелектричних модулів, зазвичай спричинене пилом, брудом та іншими речовинами, зменшує функціональність панелі та кількість енергії, яку вона може виробити. Деякі виробники сонячних панелей намагаються боротися з потенційним забрудненням, наносячи на панелі спеціальне покриття, його потрібно часто оновлювати, що за рівнем витрат співставне, а то й вище за вигоди від додаткового виробництва енергії.

Ще фахівці радять проводити глибоку очистку поверхні панелей двічі на рік з використанням безконтактних мийок. Але що якщо всі ці варіанти недоступні, складні, вартісні; що якщо у вас сотні станцій на 5 континентах, а кількість сонячних панелей вимірюється мільйонами, як у Enel Green Power? Тоді ви, як Enel, оголошуєте конкурс відкритих інновацій, щоб знайти краще рішення для мінімізації бруду на сонячних панелях.

Покриття проти забруднення для сонячних панелей

Ключова індустрія: Energy.

Опис: Enel Green Power шукає новітнє покриття проти бруду, яке можна наносити на діючі фотоелектричні установки. Важливо: покриття має наноситися саме на діючі панелі навченими операторами, які пройшли інструктаж від виробника продукту, а не під час виготовлення модуля, як це відбувається зараз. Передбачається, що наносити покриття буде сам виробник або його субпідрядники, щоб уникнути проблем із неправильним застосуванням рішення.

Основним показником ефективності покриття компанія вважатиме те, як воно справляється із забрудненням, таким як дрібні частинки ґрунту, пташиний послід, пісок та інші речовини, які приносяться вітром або дощем. Для суворих умов було б корисно, щоб покриття діяло проти відкладень снігу або вкриття льодом: коли фотоелементи покриті снігом, фактичне виробництво енергії дорівнює нулю. Основним показником продуктивності та ефективності рішень буде додаткова енергія, вироблена станцією, однак позитивну оцінку отримають і рішення, що передбачають зменшення потреб в обслуговуванні, повторному нанесенні та витрат на очищення. Бажано уникати рішень з використанням ручного або машинного миття або ж роботизованого прибирання. В ідеалі ваше рішення взагалі не має потребувати додаткового очищення (ручного чи роботизованого), якщо коефіцієнт залишкового забруднення підтримується на нижньому допустимому рівні.

Дедлайн: 11 вересня 2023 року

Переваги для команд: Співпраця з Enel Green Power.

Як взяти участь: Форма заявки розміщена на платформі Wazoku, доступна для заповнення після реєстрації. Розв’язувач має надати детальний опис рішення, включаючи вартість за одиницю постачання матеріалів та встановлення (наприклад, для фотоелектричної установки потужністю 10 МВт). Чітко поясніть свою пропозицію англійською мовою, за потреби додайте документи (максимум 5 файлів, загальний розмір 35 МБ, формат ZIP, JPG, PDF).

Це ще не все!

Mind і платформа відкритих інновацій Reactor.ua збирають найцікавіші челенджі відкритих інновацій, а команда Reactor Monitor допомагає подавати заявку на участь у них.

Більше викликів відкритих інновацій, на які ви можете податись – на платформі Reactor Monitor!

Перейти на Reactor Monitor