МАГАТЕ ще не піднімалось на дах Запорізької атомної станції

Експерти Міжнародного агентства з атомної енергії оглянули кілька об’єктів на захопленій російськими окупаційними військами Запорізькій атомній електростанції.

Представники МАГАТЕ “змогли отримати більше доступу”, але на дах станції ще не піднялися. Про це сказав генеральний директор агентства Рафаель Гроссі у Токіо.

“Ми маємо прогрес. Із середи по сьогодні ми змогли отримати більше доступу”, сказав.

МАГАТЕ ще не потрапила на дах, заявив Гроссі. Сказав, що вони “подали запит” окупантам, щоб піднятися на ЗАЕС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Загроза катастрофи на ЗАЕС повністю не знята Буданов

Агентство оглянуло кілька об’єктів станції − зокрема, охолоджувальні ставки та інші місця, повідомив гендиректор.

“Як видно з моїх повідомлень, ми не побачили жодних ознак вибухівки чи мін у цих місцях”, заявив Гроссі.

4 липня Генеральний штаб Збройних сил України повідомив про можливу підготовку російськими терористами провокації на території ЗАЕС. На зовнішній крівлі третього та четвертого енергоблоків станції були розміщені сторонні предмети, схожі на вибухові пристрої, сказали.

Вчора Енергоатом повідомив, що окупанти збираються перевести енергоблок №4 у стан “гарячого зупину” і загрозу аварійної ситуації.

Росіяни захопили Енергодар в березні минулого року. Там знаходиться ЗАЕС. Станція найбільша за розмірами у Європі й третя у світі.