ЗАЕС підключили до резервної лінії – МАГАТЕ

ЗАЕС підключили до резервної лінії - МАГАТЕ

Фото: Getty Images

Росіяни можуть організувати теракт на ЗАЕС

Cитуація з енергопостачанням на атомній станції залишається надзвичайно крихкою, зазначив Рафаель Гроссі.

Запорізьку атомну станцію вперше за чотири місяці підключили до єдиної доступної резервної лінії електропередач. Про це повідомляє МАГАТЕ у понеділок, 3 липня.

“Запорізьку атомну електростанцію (ЗАЕС) було знову підключено до єдиної доступної резервної лінії електропередач через чотири місяці після її втрати, але ситуація з енергопостачанням на майданчику залишається надзвичайно крихкою під час війни та не є стабільною”, – заявив гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

За його словами, підключення ЗАЕС до лінії 330 кВ є важливим кроком, оскільки останні місяці ЗАЕС покладалася на єдину магістральну лінію 750 кВ для зовнішньої електроенергії. Вона була необхідна для охолодження реактора та інших важливих функцій ядерної безпеки. До початку війни, в лютому 2022 року, в ньому було чотири лінії 750 кВ.

“Хоча повторне підключення резервної лінії електропередач є позитивним, ситуація із зовнішнім електропостачанням станції залишається дуже вразливою, що підкреслює ненадійну ситуацію з ядерною безпекою та безпекою на майданчику”, – додав Гроссі.

Раніше Укренерго повідомило, що відновлено одну з ліній електропередач, яка живить ЗАЕС. При цьому фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі на атомній станції. Наразі він становить 16,56 м.

Нагадаємо, 22 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що Росія готується вчинити теракт на Запорізькій АЕС, який може призвести до викиду радіації.

За даними розвідки, агресори провели додаткове замінування ставка-охолоджувача на атомній станції.

Україна вже підготувала план евакуації жителів кількох областей на випадок, якщо Росія вчинить теракт на ЗАЕС.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet