Скільки дітей Росія примусово вивезла з України ‒ в Офісі генпрокурора називають шокуючі цифри

За час повномасштабної війни російські загарбники примусово депортували до Російської Федерації понад 16 тис. українських дітей.

Це ‒ офіційні дані, однак, ця цифра може бути значно більшою, розповів в інтерв’ю LB керівник Департаменту протидії злочинам в умовах збройного конфлікту Офіса генпрокурора Юрій Бєлоусов.

“Така ж ситуація й щодо кількості загиблих. Офіційно 9,5 тисяч цивільних осіб були вбиті. Однак розуміємо, що їх в десятки разів більше. На жаль, зараз ми не можемо підтвердити усі випадки, тому даємо такі стримані цифри”, ‒ сказав Бєлоусов.

Точної цифри примусово депортованих дітей, за його словами, нині ніхто не знає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відключили мобільний інтернет й обшукують дітей ‒ Гайдай розповів про терор загарбників на Луганщині

“Як юристи, ми оперуємо лише фактами, які точно можемо підтвердити. Але, як люди, розуміємо, що мова може йти про десятки, можливо, навіть сотні тисяч дітей, яких вивезли до Росії. Можливо, мільйон. Точні цифри ми зможемо назвати, коли будуть деокуповані наші території. Втім, навіть зараз важко уявити скільки було вивезено лише з одного Маріуполя”, ‒ наголосив Бєлоусов.

За його словами, окупанти вивозять до Росії українських дітей, щоб там вони втратили свою ідентичність.

“Все це в сукупності дає нам підстави вважати, що в Україні геноцид. Ми розуміємо, що це найскладніший злочин, який буде доводитися в різних юрисдикціях. Верхівка політичного керівництва Росії понесе відповідальність за геноцид у Міжнародному кримінальному суді. Частина злочинців за вчинення геноциду відповість, сподіваємося, в межах універсальної юрисдикції. Аби їх засуджували в національних судах”, ‒ сказав Бєлоусов.

Окрім того, нині розслідуються десятки тисяч воєнних злочинів, скоєних росіянами в Україні.

“Зараз ми на тому етапі, коли з воєнних злочинів намагаємося скласти пазл та загальну картину геноциду”, ‒ додав Бєлоусов.

Депортовані мешканці Херсонської області не отримали обіцяного житла на у Росії. Людям пропонували виїзд до РФ, де далі їх мали забезпечити житлом, повідомляє Центр національного спротиву.

Росія депортувала з тимчасово захоплених територій України понад 1 млн 600 тис. громадян. Українці розпорошені територією держави-агресорки, у віддалених регіонах Росії, заявив 6 жовтня президент України Володимир Зеленський.