Україна платить дуже високу ціну за членство в НАТО, ми не приймемо недійсних гарантій – Порошенко (Відео)

Петро Порошенко

Повномасштабна війна росії проти України

П’ятий Президент зазначив, що необхідно негайно усунути будь-які перешкоди щодо майбутнього членства України в НАТО

Петро Порошенко, який взяв участь у міжнародній безпековій конференції у шведському Вісбі, закликав союзників надати Україні членство в НАТО за прикладом Швеції та Фінляндії. Про це він розповів журналістам за підсумками конференції. Порошенко також зазначив, що українські Збройні сили потребують потужної сучасної зброї, і саме це є найкоротшою дорогою до миру.

“Високий рівень представництва, починаючи від американських учасників і завершуючи балтійськими, скандинавськими країнами, представниками Європарламенту, національних парламентів, Секретаріату НАТО і багатьма іншими, диктує нам необхідність на всіх фронтах просувати українське питання”, – пояснив Порошенко.

“Україна потребує більше зброї. І сьогодні ми говорили у Швеції конкретно про можливо найкращу у світі артилерійську установку ARCHER, яка зникає з позицій вже за 20 секунд після перших 6-10 пострілів. Про гранатомети Carl Gustaf, про системи радіоелектронної боротьби і багато інших позицій”, – повідомив Порошенко.

“Більше зброї для Збройних сил України – швидший мир через перемогу українського війська. І ця перемога буде не тільки перемогою українського війська, а перемогою всього Західного світу. Бо путін у своєму виступі майже не згадував Україну. А 99% уваги приділяв Західному світу, англосаксам, США. Тому це не просто допомога Україні, а спільна інвестиція у спільну перемогу”, – пояснює Порошенко.

П’ятий Президент зазначив, що необхідно негайно усунути будь-які перешкоди щодо майбутнього членства України в НАТО.

“Жодної альтернативи у світі не існує. Якщо раніше хтось думав, що 5 стаття Північноатлантичної угоди є “парасолькою”, яка захищає Західний світ, то сьогодні – і я намагався це донести – якраз Україна є тією “парасолькою” над НАТО, яка має врятувати світ від божевільного путіна. І ніякі повторення Бухарестського саміту або Будапештського меморандуму, коли нам дають недійсні гарантії або кажуть, що двері НАТО відкриті, а насправді тримають їх на замку, ми не приймемо”, – наголошує Порошенко.

“Україна заплатила дуже високу ціну за своє право перебувати у НАТО. І шлях до миру йде через поразку росії. Щоб останній російський солдат покинув українську територію. Спільна європейська стратегія депутінізації Європи та світу полягає у членстві України в НАТО”, – вважає Порошенко.

“Якщо раніше мова йшла про План дій щодо членства, я у своєму виступі на цій конференції сказав: все, припиняйте розмови про ПДЧ, ми йдемо технологією, якою йшли країна, яка приймає нас сьогодні – Швеція, а також Фінляндія”, – пояснює Порошенко.

“Ми одразу ж, бажано на Вільнюському саміті або може навіть і раніше, маємо ставити питання про повноцінне, повномасштабне членство України в НАТО. І ми переможемо, тому що немає нації, яка достойна цього більше, ніж ми, українці. І немає нації, яка заплатити за це таку ціну, ніж ми, українці”, – резюмує Порошенко.

Нагадаємо, вже дев’ять країн НАТО підтримали членство України в Альянсі та виступили за збільшення військової допомоги. Вони засудили анексію українських територій та висловили підтримку майбутнього вступу України до НАТО.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.