СБУ повідомила підозру псевдосудді за смертні вироки іноземним добровольцям

СБУ повідомила про підозру терористу «днр», який «засудив» іноземних бійців ЗСУ до смертної кари.

Про це повідомляє прес-центр СБУ. За даними відомства, підозру оголосили «судді» так званої «апелляционной палаты верховного суда днр», який усупереч вимогам міжнародного права засудив до смертної кари двох громадян Великої Британії та одного громадянина Королівства Марокко, які офіційно захищали Україну в лавах ЗСУ. Своїм «вироком» псевдосуд терористичної організації «днр» порушив норми міжнародного законодавства, а саме: вимоги додаткового протоколу до Женевських конвенцій, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів.

Зокрема, цей псевдосуд порушив імунітет комбатантів (право осіб, що входять до складу збройних сил сторони конфлікту, брати безпосередню участь у воєнних діях) та позбавив їх права на неупереджене та нормальне судочинство.

Тож наразі слідчі СБУ заочно повідомили псевдосудді про підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 438 ККУ (порушення законів та звичаїв війни, вчинене групою осіб).

Раніше ми писали, що 9 червня так званий «верховний суд» терористичної організації «ДНР» «засудив» до страти двох громадян Великої Британії Ейдена Асліна та Шона Піннера, а також громадянина Марокко Саадуна Брагіма. Всі троє добровільно воювали на боці ЗСУ з початку російського вторгнення 24 лютого.

Також ми повідомляли, що на початку липня бразильська моделька і снайперка Таліта ду Вале загинула внаслідок ракетного обстрілу Харкову російськими окупантами. За три тижні до цього вона приєдналася до лав ЗСУ.