Через війну, в Україні суттєво зменшилася кількість вакансій

В Україні у квітні кількість відкритих вакансій зменшилася в 20 разів, якщо порівнювати з довоєнним періодом.

Про це йдеться в аналітичному огляді ринку праці, підготовленим експертним центром кадрового порталу grc.ua, повідомляє УНІАН.

«Війна примусила бізнес скорочувати та оптимізувати свою діяльність, частина компаній взагалі припинила існування. Українські спеціалісти, які втратили роботу через переїзд у інші міста або через скорочення чи звільнення, активно шукають роботу. Однак попит на роботу значно перевищує пропозиції. У квітні відкритих вакансій в цілому в Україні в 20 разів менше, ніж у довоєнний період. В пріоритеті українських компаній збереження та підтримка існуючих працівників»

Аналітичний огляд ринку праці

У дослідженні зазначається, що відкриваються вакансії переважно на заміну співробітників, які виїхали, або підприємства після релокації шукають працівників на новому місці.

При цьому з початку війни переважна більшість компаній (78%) здійснили непопулярні заходи стосовно своїх співробітників.

«Чверті опитаних не виплатили заробітну плату. Звільнили або скоротили працівників у 16,5% компаній, 10% відправили у відпустку за свій рахунок. Чверть опитаних, якщо й працює, то отримує неповну виплату заробітної плати. Найбільше респондентів відповіло, що їм скоротили заробітну плату більше ніж на 30%»

Аналітичний огляд ринку праці

Дані були отримані в результаті бліц-опитування, проведеного кадровим порталом grc.ua у березні 2022 року. В опитуванні взяли участь 311 компаній осіб з різних галузей та регіонів України.

Нагадаємо, 21 квітня Верховна Рада у зв’язку із воєнним станом спростила умови отримання статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю.

Національний банк прогнозує, що через війну реальний ВВП України у 2022 році може скоротитися не менш ніж на третину.

В Мінекономіки повідомили, що сума одноразових втрат, яких зазнала Україна від російського вторгнення, становить $564,9 мільярдів.