Туристам з РФ заборонили польоти до Туреччини чартерними рейсами

Туристам з Росії, які планували провести травневі свята на сонячних курортах Туреччини і Єгипту, повідомили про скасування рейсів з Москви. В найближчі дні літаки авіакомпаній не будуть здійснювати вильотів.

Заплановані чартерні рейси авіакомпаній Turkish Airlines і EgyptAir перенесли на більш пізні дати, повідомляє профільне видання tourdom.

На травневі свята частину додаткових рейсів Turkish Airlines на курорти Туреччини з російських аеропортів також скасували. Причиною стала відмова в їх узгодженні авіаційною владою Росії, повідомило інформагентству джерело в авіаційних колах.

Скасування не стосується регулярних рейсів – вони підтверджені і виконуються. Додаткові польотні програми Turkish Airlines, які були заплановані в Росію, узгоджені російськими авіавладами частково – тільки на внутрішніх маршрутах в Туреччині. Збільшення рейсів до Москви знаходиться в стадії обговорення.

Водночас російським туристам і туркомпаніям слід бути готовими до змін в польотних програмах на рейсах Turkish Airlines – перенесення термінів і дат.

За інформацією турагентств, всі рейси Turkish Airlines в Даламан із Москви скасовані до 15 травня. Польоти в провінцію на Егейському узбережжі Туреччини повинні були початися з 29 квітня.

Росіяни не зможуть попірнати в Червоному морі на популярному єгипетському курорті Шарм-ель-Шейх, або полетіти з пакетними турами від туроператора Fun & Sun (колишня TUI Росія).

Програма польотів на літаках EgyptAir повинна була початися 28 квітня, продаж турів був відкритий тиждень тому, але 27 квітня туристичні агенти отримали повідомлення, що перший рейс з Москви в Шарм-ель-Шейх не відбудеться.

Туристам запропонували перенести дату туру з 29 квітня по 9 травня і скоротити тривалість відпочинку до 10 ночей.

«Є ризики, пов’язані зі страхуванням літаків, а також поставками запчастин на випадок поломки лайнера на території Росії. Єгипетська авіакомпанія зараз знаходиться в складній ситуації, так як змушена зважувати всі можливі наслідки розширення польотів до Росії. Вони не хочуть втратити європейський ринок», – пояснив один зі співрозмовників профільному виданню.

Раніше в МЗС РФ виступили з погрозами Хорватії через відмову організувати авіарейс із Загреба до росії для висланих російських дипломатів.

Американська лізингова компанія Air Lease Corporation спише вартість 27 літаків, що залишилися у росії після введення санкцій, на суму близько 802 млн дол.

Російським авіакомпаніям рекомендують підготуватись до польотів без американської глобальної навігаційної супутникової системи (GPS) через ризики її відключення або глушіння сигналів.