Німеччина збільшить соціальну допомогу переселенцям з України

Українці, які вимушено виїхали до Німеччини через російську агресію, зможуть отримати збільшену соціальну допомогу. Вже незабаром Бундестаг розгляне законопроект про покращення рівня соцзахисту та підтримки переселенців, які шукають роботу.

Про це повідомляє Німецька хвиля.

Якщо до цього моменту біженці з України отримували соціальну допомогу у Німеччині на підставі закону про шукачів притулку (розмір виплат для дорослих становить приблизно 300 євро на кожного), то з 1 червня українці, які отримали дозвіл на проживання відповідно до закону про перебування іноземців, будуть отримувати більше грошей.

Переселенцям будуть платити соціальну допомогу у такому ж розмірі, як і для німецьких безробітних. За інформацією видання, базова ставка такої допомоги становити 449 євро (понад 14 тисяч гривень).

«Відповідні зміни стануть можливими після того, як Бундестаг найближчим часом розгляне законопроект, схвалений 27 квітня федеральним урядом. На соціальний захист українських біженців уряд виділив два мільярди євро», – йдеться у повідомленні.

Окрім цього, з червня українці, яким надали дозвіл на проживання у Німеччині, будуть отримувати соціальну допомогу у центрах зайнятості (Jobcenter). Нині таку допомогу надають відомства з питань соцзахисту міських адміністрацій або громад. Аби отримувати виплати, у червні українці мають реєструватися у центрах зайнятості як шукачі роботи.

Нагадаємо, громадяни України, що прибули до Польщі після 24 лютого через війну з Росією, можуть отримати безкоштовну допомогу в районних та міських офісах Служби зайнятості. Йдеться про консультації щодо пошуку роботи, процедури працевлаштування, оформлення необхідних документів.

Швеція виділила 1 мільярд євро на розміщення українських біженців.

А керівник Світового банку Девід Малпас, виступаючи у Варшаві, анонсував нову фінансову допомогу для України у розмірі $1,5 мільярди.