Організатори Wimbledon офіційно усунули тенісистів із РФ та Білорусі від участі в турнірі

“Ми поділяємо загальне засудження незаконних дій Росії і уважно розглянули ситуацію в контексті наших обов’язків перед гравцями, нашою спільнотою та широким загалом Великобританії як британської спортивної установи. Ми також узяли до уваги рекомендації, викладені урядом Великобританії щодо спортивних організацій та заходів”, – зазначили в релізі.

Керівництво турніру заявило, що в умовах “невиправданої та безпрецедентної воєнної агресії неприйнятно отримувати будь-який зиск від участі російських чи білоруських гравців у змаганнях”.

Організатори “Вімблдону” висловили підтримку народу України.

Голова Всеанглійського клубу Ян Г’юїтт сказав, що розуміє, наскільки неприємною є заборона на участь у турнірі для тенісистів. Він також наголосив на важливості “недопущення використання спорту для пропаганди російського режиму”.

“Якщо обставини суттєво зміняться до червня (турнір має стартувати наприкінці червня. “ГОРДОН”), ми розглянемо й відреагуємо відповідно“, – уточнив Г’юїтт.

Сербський тенісист, перша ракетка світу Новак Джокович не підтримав рішення організаторів турніру Великого шлему. Його заяву у Twitter опублікував спортивний журналіст Саша Озмо.

“Я завжди буду серед перших, хто засудить війну. Як дитина війни, я знаю, яку емоційну травму вона залишає. Ми в Сербії знаємо, що відбувалося 1999 року. Завжди страждають звичайні люди, у нас було багато воєн на Балканах. Але мушу сказати: я не можу підтримати рішення “Вімблдону”. Це не провина спортсменів. Коли політика втручається у спорт, це зазвичай погано закінчується”, – вважає Джокович.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Рішення про заборону участі російських та білоруських тенісистів ухвалили 19 квітня, про це писала The New York Times. Видання зазначило, що це рішення не дасть змоги виступити на турнірі деяким гравцям, які посідають високі місця в рейтингах тенісистів. Четверо російських тенісистів увійшли до 30 найкращих у рейтингу ATP, зокрема друга ракетка світу Данило Медведєв. На Wimbledon не виступить п’ять росіянок, які входять до топ-40 рейтингу WTA, а також білоруські тенісистки Аріна Соболенко та Вікторія Азаренко.

Wimbledon – найстаріший турнір великого тенісу, був заснований 1877 року. Проводять щорічно наприкінці червня на кортах Всеанглійського клубу лаун-тенісу та крокету у Лондоні. Wimbledon – один із чотирьох турнірів Великого шлему поряд з Australian Open та Roland Garros і єдиний на кортах із трав’яним покриттям.