Фігуристку Шаботову виключили зі складу збірної України. Вона лайкнула пост Плющенка з підтримкою війни в Україні

Такий наказ федерації надійшов від державної установи “Управління збірних команд та забезпечення спортивних заходів “Укрспортзабезпечення”. У документі йдеться, що Шаботову виключили зі складу збірної 20 березня згідно з умовами, передбаченими контрактом.

Федерація зазначила, що Шаботова лайнула в Instagram пост російського тренера з фігурного катання Євгена Плющенка, в якому він підтримав повномасштабне вторгнення Росії до України.

Скріншот: plushenkoofficial/Instagram

Скріншот: plushenkoofficial / Instagram

“Трибуна” опублікувала скріншот, де видно лайк спортсменки, а також листування з нею. У Шаботової запитали, чи вона дивилася відеозвернення Плющенка до кінця і чи згодна з його словами.

“Я ставлю лайк, кому мені захочеться, а здебільшого тому, хто в мене у підписках. А думати, що своїм лайком я когось підтримую, це дуже безглуздо”, відповіла вона.

Позицію спортсменки розкритикували інші українські фігуристки Анастасія Архіпова та Таїсія Спесивцева. В Instagram Stories вони опублікували фотографію Шаботової зі словами: “Насте, знаєш місце дислокації російського корабля”?

Пізніше, за даними видання, Шаботова прибрала лайк під постом Плющенка, а 20 березня написала в Instagram: “Моя позиція була, і залишиться завжди такою: світ має бути без війни, без смертей та страху людей”.

Спортсменка вимкнула можливість коментувати пост.

Шаботова народилася в Росії, там займалася фігурним катанням, але, як зазначила “Трибуна”, виступала виключно на внутрішніх стартах і була поза списком претендентів на потрапляння до національної збірної. У 2019 році вона змінила спортивне громадянство та почала виступати за Україну. Шаботова тричі вигравала чемпіонат України, у 2022 році представляла Україну на зимовій Олімпіаді, але, як повідомляють на сайті Ігор, посіла останнє, 30-те місце, у короткій програмі та не змогла кваліфікуватися у довільну.

16-річна Шаботова мала представляти Україну на чемпіонаті світу з фігурного катання, який з 21-го до 27 березня проводять у Франції, але знялася зі змагань. Це мав бути дебютний ЧС для неї.

Після виключення Шаботової з української збірної Плющенко заявив ТАСС, що добиватиметься для неї дозволу виступати і тренуватися у Росії. Він повідомив, що вже підготував звернення до Федерації фігурного катання на ковзанах Росії, Міжнародної спілки ковзанярів та Федерації фігурного катання України.