Генштаб ЗСУ: Росія вже втратила 14,2 тис військових, 450 танків, 92 літаки, 112 гелікоптерів
Генеральний штаб Збройних Cил України оприлюднив орієнтовні втрати російської армії станом на ранок 18 березня, на 23-й день повномасштабного російського вторгнення, констатує "Радіо Свобода".
При цьому наводиться така інформація щодо втрат РФ:
– особовий склад – близько 14,2 тисячі осіб;
– 450 танків;
– 1448 бойових броньованих машин;
– 205 артсистем;
– 72 реактивні системи залпового вогню;
– 43 засобів протиповітряної оборони;
– 93 літаки;
– 112 гелікоптерів;
– 879 автомобілів;
– 3 кораблі;
– 60 цистерн із паливно-мастильними матеріалами;
– 12 безпілотних літальних апаратів;
– 11 одиниць спецтехніки
Дані уточнюються. Підрахунок ускладнюється високою інтенсивністю бойових дій, зазначає Генштаб.
Напередодні видання The New York Times повідомило, що, за оцінками американської розвідки, від початку російського вторгнення в Україну загинули понад 7 тисяч російських військових. Це більше, ніж кількість американських військових, які були вбиті протягом 20 років в Іраку та Афганістані разом узятих.
Масштабна війна Росії проти України триває 23-й день. Росія називає це «спеціальною військовою операцією з демілітаризації та денацифікації України». І хоча Україна та Захід заявляють про суттєві втрати РФ у війні проти України, Росія називає значно менші втрати російських військ. Востаннє свої дані Міноборони Росії оприлюднювало 2 березня, визнавши втрату 498 солдатів.