Блінкен: США не бачать ознак, що Путін готовий зупинитися

Держсекретар США Ентоні Блінкен під час брифінгу заявив, що на нинішньому етапі росія та її лідер володимир путін не демонструють жодних ознак щодо участі у відповідальних переговорах та припинення кривавої агресії рф проти України, пише "Укрінформ".

«Станом на сьогодні, я повинен сказати, з одного боку ми вітаємо Україну за те, що вона залишається за столом (переговорів – ред.) попри бомбардування кожної хвилини. Але водночас, я не побачив жодних значимих зусиль з боку росії, щоби дипломатичним шляхом припинити цю війну, яку вона веде», – зауважив глава американського зовнішньополітичного відомства.

За його словами, Сполучені Штати всіляко підтримуватимуть старання України досягти деескалації дипломатичним шляхом, а також добитися припинення вогню й виведення російських військ. У цьому зв’язку Блінкен привітав зусилля й інших країн, зокрема Франції, Німеччини, Ізраїлю, Туреччини.

Держсекретар США при цьому підкреслив, що справжня дипломатія вимагає відповідального ставлення обох сторін до переговорів і безпосередньо деескалації.

«Я не бачу зараз ознак того, що путін готовий зупинитися. Навпаки, якщо ви послухаєте його останні заяви вчора, вони наводять на думку, що він рухається у зворотному напрямку»,- наголосив державний секретар США.

Крім того, прем`єр-міністр Італії Маріо Драгі заявив, що Путін насправді не хоче миру і для припинення війни в Україні можуть знадобитися додаткові санкції, пише "Європейська правда" із посиланням на Ansa.

"Сьогодні ми всі шукаємо миру, але, на жаль, президент Путін не хоче миру", – сказав Драгі.

За його словами, введені проти Росії санкції позначаються і на самій Італії, але уряд готовий до їхнього посилення.

"Ця ситуація призвела до перебоїв у постачанні багатьох речей, бензину, дизельного палива, електроенергії, газу, продуктів харчування. Але уряд переконаний, що ці санкції правильні і можуть бути посилені в майбутньому, якщо цього вимагатиме розвиток війни, він готовий і працює, щоб допомогти підприємствам та сім`ям", – додав Драгі.

У четвер 17 березня Путін провів телефонну розмову з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом та розповів йому, чого російська сторона наразі вимагає від України у перемовинах, повідомляє BBC, цитуючи головного радника і речника президента Туреччини Ібрагіма Каліна, який був присутній під час розмови.

За його словами, головна вимога Кремля – "нейтралітет" України і відмова від євроатлантичного курсу.

Далі РФ продовжує говорити про "роззброєння України, щоб вона не могла становити загрози для Росії", "захист російської мови" та "денацифікацію".

Також Росія має свої вимоги щодо статусу ОРДЛО та окупованого Криму, але конкретних деталей Калін не озвучив.

Путін нібито сказав, що перед фінальною домовленістю потрібна буде особиста зустріч із Зеленським.