Палата представників Конгресу США схвалила виділення $13,6 млрд на потреби України

Палата представників Конгресу США проголосувала за виділення $13,6 млрд екстреного фінансування, щоб допомогти Україні, іншим східноєвропейським країнам, а також посилити можливості Пентагону. Цей пакет включений до законопроекту про фінансування федерального уряду до 30 вересня 2022 року обсягом у $1,5 трлн. Ухвалення законопроекту дозволить уникнути шатдауну, констатує "НВ".

Із $13,6 млрд для Пентагону передбачено $6,5 млрд, зокрема $3 млрд на підтримку американських військ у Європі та $3,5 млрд на заміну зброї, переданої Україні, пише Bloomberg. Державний департамент отримає $4 млрд, зокрема на допомогу біженцям, економічну допомогу регіону та іноземне військове фінансування.

Агентство США з міжнародного розвитку отримає $2,8 млрд переважно на негайну гуманітарну допомогу. Інше фінансування надається для забезпечення дотримання режиму санкцій та медійне висвітлення війни в Україні.

Очікується, що Сенат проголосує за законопроект у п’ятницю. Потім його буде направлено на підпис президенту США Джо Байдену.

Члени обох партій погоджуються з тим, що пізніше Конгрес має передбачити додаткове фінансування. Сума залежатиме від того, як розвиватиметься війна.

«Я думаю, що в довгостроковій перспективі це, ймовірно, буде досить мізерним початковим внеском», — заявив у вівторок сенатор від Коннектикуту Кріс Мерфі, член комітету з міжнародних відносин від Демократичної партії.

Повномасштабна війна Росії проти України триває вже два тижні: четвер, 10 березня — 15-й день вторгнення.