Рада ЄС затвердила нові санкції проти РФ і Білорусі

Рада ЄС затвердила нові секторальні санкції проти РФ та Білорусі за збройну агресію проти України, пише "Європейська правда".

"Цими додатковими секторальними санкціями ми надсилаємо потужний сигнал: неспровокована і необгрунтована збройна агресія проти України режиму Путіна за підтримки Лукашенка буде коштувати їм дорого. Ми закриваємо прогалини запроваджених раніше санкцій і застосовуємо нові заходи проти фінансового сектора Білорусі", – заявив головний дипломат ЄС Жозеп Боррель.

Зокрема:

– обмежується доступ до SWIFT трьох білоруських банків – "Білагропромбанку", "Дабрабит" і "Банку розвитку" та їхніх білоруських дочірніх компаній;

– забороняються транзакції з Центральним банком Білорусі, пов’язані з управлінням резервами або активами та надання держфінансування для торгівлі або інвестицій у Білорусі;

– забороняється лістинг та послуги щодо акцій білоруських держпідприємств на торгових майданчиках ЄС з 12 квітня 2022 року;

– забороняється розміщення депозитів у понад 100 000 євро від громадян або резидентів Білорусі у Євросоюзі, ведення рахунків білоруських клієнтів центральними депозитаріями цінних паперів та продаж номінованих у євро цінних паперів білоруським клієнтам;

– забороняється ввезення євро готівкою у Білорусь.

Запроваджуються обмеження на експорт до Росії товарів, пов’язаних з морською навігацією та радіокомунікацією.

Зокрема, таке обладнання буде заборонено продавати, постачати, передавати чи експортувати напряму або опосередковано будь яким фізичним чи юридичним особам в РФ, для використання у Росії або на кораблях, що ходять під російським прапором.

Також розширюють список підсанкційних юридичних осіб та організацій, на яких поширюються обмеження щодо інвестицій, цінних паперів та фінансових інструментів.

Також уточнили поняття "переказуваних цінних паперів", щоб охопити криптоактиви.

Також Рада ЄС схвалила санкції проти ще 160 осіб, пов’язаних з режимом Путіна, у зв’язку з війною РФ проти України.

Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель зазначив, що до санкційного списку включили ключових осіб та членів родин осіб, які мають значну економічну роль у підтриманні режиму Путіна і мають фінансову вигоду від діючої системи.

"Щодо цих осіб застосовується замороження активів та заборона на поїздки. Наш сигнал чіткий: ті, хто уможливлює війну проти України, дорого платять за свої дії", – зазначив Боррель.

До санкційного списку увійшли 14 олігархів та представників великого бізнесу з ключових для Росії сфер економіки, що дають значні надходження до бюджету РФ.

Зокрема, це президент "Ростелекому" Міхаїл Осєєвський, Андрєй Мельниченко, що має активи у найбільшій компанії-експортері вугілля "СУЭК" та виробнику добрив "ЕвроХим", Дмитрій Пумпянський (ТМК, "Синара") і члени родини, Дмитрій Мазепін і син ("Уралхим"), керівник "Аерофлоту" Михаїл Полубоярінов, Владімір Кирієнко (керівник VK, який вже під санкціями США), Александр Винокуров – президент Marathon Group, найбільшого акціонера ритейлера "Магніт"), Андрєй Гур’єв ("Фосагро"), Дмитрій Конов ("СИБУР"), Сергєй Куликов ("Роснано").

Також це 146 членів Ради Федерації, які погодили рішення уряду про "дружбу і взаємодопомогу" з ОРДЛО.

Тепер до санкційного списку ЄС входить вже 862 фізичні особи та 53 юридичні особи.