У ВР підтримали скасування заборони на прибуток для постачальників ЗСУ

У ВР підтримали скасування заборони на прибуток для постачальників ЗСУ

Фото: Верховна Рада

Закон набуде чинності після підписання президентом та офіційної публікації

Документ вирішує проблему того, що ДАСУ зараховує прибутки оборонних підприємств як державні збитки.

Рада ухвалила в цілому проєкт закону №10454 про включення прибутку підприємств, які працюють на забезпечення потреб безпеки та оборони, у ціну поставлених товарів і послуг. Документ підтримали 259 народних депутатів. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк на свому Telegram-каналі в четвер, 19 лютого.

Законопроєкт вирішує проблему, яка полягає в тому, що Державна аудиторська служба (ДАСУ) лічить прибутки оборонних підприємств як державні збитки, пояснив народний обранець.

Закон набуде чинності після підписання президентом та офіційної публікації.

“Сьогоднішнє рішення – важливий результат наших зустрічей із бізнесом щодо тиску на них з боку силових структур та перешкоджання ефективній роботі.

Ухвалений документ передбачає:

  • в разі придбання товарів, робіт і послуг для потреб безпеки та оборони за неконкурентною процедурою або без проведення процедури закупівель, рівень прибутку не може перевищувати граничного рівня прибутку, встановленого урядом.
  • для випадків, де рівень прибутку Урядом не був встановлений, ціна мала визначатися відповідно до пропозиції виконавця з урахуванням прибутку такого виконавця.

“Вищезазначені норми застосовуються до всіх держконтрактів з оборонних закупівель, укладених за неконкурентною процедурою або без процедури за весь час дії воєнного стану. Тобто закон має ретроспективний напрям, що дозволятиме правоохоронним органам закрити справи, порушені раніше через неузгодженість нормативного поля”, – зазначили у відомстві.

Як ми вже писали, Іспанія оголосила про швидку передачу Україні партії M113 та іншого обладнання. Дві з бронемашин були переобладнані у санітарні.

Британія надасть Україні сотні протитанкових ракет

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp