У Франції заарештували віллу, що належить Газпрому

У Франції заарештували віллу, що належить Газпрому

Фото: Le Monde

Villa del Mare, розташована на ділянці розміром 3 гектари

Villa del Mare вартістю 120 млн євро офіційно належить бізнесмену Самвелу Карапетяну, та бенефіціаром вілли є дочірня компанія Газпром.

Суд у Франції заморозив право власності на віллу Irina Maria на курорті Рокбрюн-кап-Мартен (Лазурний берег). Офіційно вона належить російсько-вірменському бізнесмену Самвелу Карапетяну. Про це повідомила французька газета Le Monde.

Прокуратура в Парижі вважає, що реальним бенефіціаром вілли є дочірня компанія російського нафтогазового гіганта Газпром. 

Вілла, відома місцевим жителям як Villa del Mare, розташована на ділянці розміром 3 гектари. До об’єкту, крім того, що має кілька поверхів головної будівлі, належать також три басейни, тенісний корт і вертолітний майданчик. Загальна вартість цього майна – 120 млн євро.

Розпорядження про заморожування права власності на віллу, а також на акції компанії SNC Maritime Villa Holding, що нею володіє, датується 12 лютого 2024 року.

Агентство AFP зазначає, що стосовно вілли Irina Maria підрозділ прокуратури Парижа, який займається боротьбою з організованою злочинністю (Junalco), вело розслідування за фактом відмивання грошей за обтяжливих обставин, скоєного з 11 грудня 2009 року в Парижі, на Кіпрі, Росії та Рокбрюн -кап-Мартені.

Газпром нафта – “дочка” Газпрому – у 2016 році продала віллу Самвелу Карапетяну. Під час попереднього розслідування Junalco було виявлено безліч фактів, що свідчать про те, що вілла насправді ніколи не виходила з-під контролю Газпром нафти.

Самвел Карапетян купив акції компанії Maritime Villa Holding SNC, що володіє нерухомістю, у Газпром нафти завдяки кредиту 115 мільйонів євро, виданому Газпромбанком. Останній належить Газпрому та Юрію Ковальчуку, який вважається близьким другом президента РФ Володимира Путіна. Кредит було надано російським банком в обмін на заставу вілли.

Самвел Карапетян – президент групи компаній Ташир, яка працює у сфері нерухомості, будівництва, енергетики та фінансів. Статки підприємця журнал Forbes оцінює у 2,7 млрд доларів США. 

Як ми вже писали, Україна націоналізувала нафтогазові активи підсанкційного російського олігарха Едуарда Худайнатова на 500 млн гривень.

Раніше повідомлялося також про націоналізацію активів олігарха з РФ Андрія Молчанова на 437,5 млн гривень. Тоді мова була про 24 обʼєкти майна у Київській та Львівській областях, грошові кошти на рахунках і готову продукцію.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp