Нафтогаз викупив у приватних компаній 700 млн кубів газу

Нафтогаз викупив у приватних компаній 700 млн кубів газу

Фото: Міненерго України

Україна має закачати у сховища 14,7 млрд кубів газу

Це дозволило приватним компаніям утримати ліквідність та поступово нарощувати власні обсяги видобутку, зазначили у Нафтогазі.

Нафтогаз викупив у приватних газовидобувників понад 700 млн кубометрів газу на суму понад 9,2 млрд грн. Про це напередодні повідомила пресслужба компанії.

“Напередодні опалювального сезону НАК закупив на біржі понад 700 млн куб. газу на суму понад 9,2 млрд грн. Це дозволило приватним видобувникам утримати ліквідність та поступово нарощувати власні обсяги видобутку блакитного палива”, – йдеться у повідомленні.

Також вказано, що успішна робота нових газових свердловин дозволила збільшити середньодобовий видобуток газу на 8% – до 36,6 млн кубометрів.

У Нафтогазі розраховують, що зростання видобутку разом із тим газом, який приватні видобувники зберігають у сховищах, дозволить найближчим часом перевиконати поставлений урядом показник накопичення “блакитного палива” для проходження опалювального сезону.

Відомо, що до початку опалювального сезону Україна має закачати у сховища 14,7 млрд кубометрів газу.

Нагадаємо, у серпні в Україні відкрили нове родовище газу, запаси якого можуть сягати 1 млрд кубометрів.

Також у минулому місяці в Україні запрацювали дві нові високодебітні газові свердловини. Вони дають понад 430 тис. кубометрів газу на добу.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet