Федерація фехтування України подала скаргу до МОК на Міжнародну федерацію фехтування – “Ілляшев та Партнери”

Федерація фехтування України подала скаргу до МОК на Міжнародну федерацію фехтування –  Ілляшев та Партнери

Фото: надане рекламодавцем

Юридична фірма “Ілляшев та Партнери”, що представляє інтереси Федерації фехтування України (ФФУ), подала скаргу на Міжнародну федерацію фехтування (FIE) до Міжнародного Олімпійського Комітету (МОК).

Про це повідомила прес-служба ЮФ “Ілляшев та Партнери”.

Федерація фехтування України наголошує, що FIE проігнорувала низку скарг та звернень, направлених до неї, стосовно участі у міжнародних змаганнях російських та білоруських фехтувальників. Через бездіяльність FIE та ігнорування численних звернень, що порушують Олімпійський Статут та Кодекс Етики МОК, Федерація фехтування України звернулася зі скаргою до Міжнародного Олімпійського Комітету.

Згідно з повідомленням ЮФ “Ілляшев та Партнери”, у червні 2023 року фірма підготувала та подала дисциплінарну скаргу до FIE про виключення з числа її членів російської Федерації фехтування. До складу Федерації фехтування рф були включені так звані регіональні “федерації фехтування” на тимчасово окупованих українських територіях Донецької та Луганської областей, міста Севастополя та Криму. Ця скарга досі не була розглянута FIE.

Федерація фехтування України просить Міжнародний Олімпійський Комітет звернути увагу на дії Міжнародної федерації фехтування, спрямовані на повернення до участі у міжнародних змаганнях російських та білоруських фехтувальників, пояснили у ЮФ “Ілляшев та Партнери”. ФФУ наголошує, що FIE не проводить належну перевірку на причетність фехтувальників до російських/білоруських збройних сил та інших силових структур рф та білорусі, а також не звертає увагу на підтримку такими фехтувальниками російської агресії на території України, зокрема у соціальних мережах.

Юридичний супровід Федерації фехтування України здійснюється юридичною фірмою “Ілляшев та Партнери” pro bono.

Раніше повідомлялося, що юридична фірма “Ілляшев та Партнери” представляє  Федерацію фехтування України у Спортивному Арбітражному Суді та Окружному суді Лозанни, де ФФУ оскаржує рішення Міжнародної федерації фехтування (FIE) від 10 березня 2023 року про відновлення допуску російських та білоруських атлетів до міжнародних змагань під егідою FIE в рамках кваліфікації до Олімпійських Iгор-2024.