Антимонопольний суд проти Google розпочався в США

Антимонопольний суд проти Google розпочався в США

Фото: pixabay.com

Влада США завела антимонопольну справу проти Google

Антимонопольний судовий процес проти Google є найбільшим у Сполучених Штатах за чверть десятиліття.

 

У федеральному суді Вашингтону 12 вересня розпочався розгляд антимонопольної справи Міністерства юстиції США проти корпорації Google. Відомство у суді доводить, що Google використав нечесні тактики для того, щоб забезпечити собі статус домінуючого пошуковика у світі. Про це повідомляє Daily Sabah.

Зазначається, що антимонопольний судовий процес проти Google є найбільшим у США за чверть десятиліття. Суд триватиме десять тижнів. До показань проти компанії долучилися десятки штатів США на чолі зі штатом Колорадо. У судових засіданнях приймуть учать понад 100 свідків.

 

Справа Google зосереджена на заяві уряду про те, що технологічний гігант несправедливо встановив домінування в онлайн-пошуку, уклавши ексклюзивні контракти із виробниками пристроїв, операторами мобільного зв’язку та іншими компаніями, зокрема компанією Apple, які не лишили конкурентам жодних шансів на конкуренцію.

 

За допомогою щорічних виплат мільярдів доларів цим компаніям, Google забезпечив статус за замовчуванням своєї пошукової системи на телефонах і веббраузерах.

 

Як відомо, Google залишається найпопулярнішою пошуковою системою, охоплюючи 90% ринку в США та усьому світі. Більшість користувачів використовують Google через смартфони iPhone та телефони на операційній системі Android.

Нагадаємо, раніше Південна Корея оштрафувала Google Alphabet на 32 мільйони доларів за використання свого впливу на ринку мобільних програм для витіснення місцевого конкурента. Крім того, Росія оштрафувала Google на 4 млрд рублів за зловживання домінуючим становищем на ринку.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet