Нацбанк визнав неплатоспроможним Укрбудінвестбанк

Нацбанк визнав неплатоспроможним Укрбудінвестбанк

Фото: ratelist.top

Укрбудінвестбанк посідав 45-те місце серед 65 українських банків за розміром активів

Рішення пов’язане з відсутністю дієвих заходів для поліпшення фінансового становища банку, пояснив регулятор.

Національний банк України відніс АТ Український будівельно-інвестиційний банк (Укрбудінвестбанк, Київ). Про це руегулятор повідомив у четвер, 7 вересня.

“З дня віднесення Укрбудінвестбанку до категорії проблемних (4 серпня – ред.) його фінансове становище істотно погіршилося, а менеджмент і власники істотної участі не вжили належних заходів із запобігання настанню неплатоспроможності”, – йдеться у повідомленні.

Вказано, що підставою для визнання банку проблемним стало невиконання ним без обґрунтованих причин рішення Нацбанку про обмеження здійснення окремих видів операцій.

Регулятор зазначив, що частка фінустанови становила 0,04% від активів платоспроможних банків країни станом на 1 вересня, тож зарахування його до категорії неплатоспроможних не впливає на стабільність банківського сектору України.

НБУ нагадав, що під час воєнного стану кожен вкладник Укрбудінвестбанку отримає від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб відшкодування в повному розмірі вкладу, включно з відсотками, нарахованими станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення банку з ринку. Загалом можлива сума виплат гарантованої суми вкладникам цієї фінустанови станом на 1 вересня 2023 року становила 606 млн грн.

Укрбудінвестбанк був заснований у 2004 році. Станом на 1 липня 2023 року за розміром загальних активів (2,47 млрд грн) він посідав 45-те місце серед 65 українських банків, які діяли у країні. Його чистий прибуток за перше півріччя цього року – 19,07 млн грн.

Згідно з інформацією на сайті фінустанови, його найбільшими акціонерами є Світлана Дем’яненко (74,93%), Юлія Подгорниц і Людмила Міневич – по 9,90%, а також Наталя Шишова – 5,27%.

Нагадаємо, 1 серпня Нацбанк відкликав ліцензію і ліквідував банк Конкорд за систематичні порушення вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Конкорд – вже сьомий банк, ліквідація якого розпочалась під час повномасштабного вторгнення Росії.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet