Кулінари пояснили, що робити з пророслим часником
Пророщений часник можна їсти, але треба знати про деякі нюанси.
Поява пагонів вказує на те, що часник почав старіти, пише simplyrecipes.
“Щоб дати такі сходи, часнику потрібен деякий час та сили. Тобто це означає, що він почав старіти. Хоча для вживання він повністю безпечний, але його смакові якості можуть вже змінитися”, – каже Річард ЛаМаріт, шеф-інструктор рослинного кулінарного мистецтва в Інституті кулінарної освіти.
Якщо зелені пагони тільки почали з’являтися, а часник все ще залишається досить твердим і немає плям, він смакуватиме так само добре, як і без пагонів. Але варто використати приправу якомога швидше, поки він не постарів і не зіпсувався.
Чи треба видаляти зелений пагін
Грег Стюдер, часниковий фермер із штату Віскосін, США, вважає, що пагін видаляти не потрібно. Хоча самі зубчики часнику вже можуть трішки змінювати свій смак, сам паросток досить приємний і м’який. Взагалі багато хто вважає цю частину рослини справжнім делікатесом.
Звичайно, якщо ви самі не хочете їсти пагін, можете його просто видалити. Це жодним чином не зашкодить часнику.
Щоб часник не проростав, його потрібно правильно зберігати. Найкраще робити це у прохолодному, добре провітрюваному та темному місці. Не зберігайте часник у закритій шафці поряд з гарячими приладами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Контролюють тиск, вагу та впливають на депресію: 10 корисних спецій для здоров’я
За допомогою керамічних банок можна зберегти часник свіжим набагато довше. Також підійде широкий дротяний ящик. Залежно від сорту, голівки часнику можна зберігати так від до девяти місяців.
Якщо довгий час не будете використовувати часник, можна спробувати його заморозити. В морозильну камеру покладіть очищений та подрібнений часник у герметичному контейнері. Так він зберігатиметься протягом року.
Коли часник вже їсти не можна
Як тільки він стане м’яким, запліснявіє, втратить колір його краще одразу викинути. Свіжий часник твердий, щільно загорнутий у шкірку.
Зберігати часник в міських умовах досить проблематично. Він швидко псується та висихає. Водночас існує хитрість, яка подовжить цій спеції “життя”. Для початку, припиніть зберігати часник в холодильнику.