WSJ: сповільнений наступ ЗСУ несе ризики для Байдена і ставить питання про рішучість союзників підтримувати Київ
Політики на Заході дедалі більше побоюються, що повільні темпи українського контрнаступу послаблюють сподівання на те, що переговори про припинення бойових дій можуть розпочатися цього року, і створюють загрозу перетворення конфлікту на затяжну позиційну війну.
Як пише пише американська газета Wall Street Journal, ця потенційно тупикова ситуація стане випробуванням для стратегії президента Байдена, яка передбачає вливання мільярдів доларів військової допомоги в Україну.
Під питанням виявляться також здатність та рішучість Заходу продовжувати постачання зброї української армії, пише видання.
«Очевидно, що легше надавати підтримку, коли справи йдуть добре», – зазначає Джон Гербст, колишній посол США в Україні, а нині – співробітник американського аналітичного центру Atlantic Council. Але, за його словами, адміністрація Байдена не має іншого вибору, окрім як продовжувати постачати зброю.
Згортання допомоги Україні та припущення навіть часткової перемоги росії «стане знаковим провалом зовнішньої політики Байдена, що перевершить за масштабами навіть виведення військ з Афганістану», – додає Гербст.
Але й всеосяжна підтримка Києва має певні ризики для адміністрації Байдена. Президент США називає війну боротьбою між демократією та авторитаризмом і вже санкціонував виділення Києву військової допомоги більш ніж на $40 млрд.
Оскільки ні росія, ні Україна не виявляють схильності до переговорів, Білий дім поки що не має варіантів, окрім як продовжувати діяти в тому ж руслі і сподіватися або на нові успіхи ЗСУ на полі бою, або на нові політичні тріщини в москві, зазначає WSJ.
При цьому неназваний високопосадовець у розмові з газетою зазначив, що його уряд не розраховує на те, що українці зможуть витіснити російські війська зі всієї східної України або повернути Крим, хоча й не виключає повністю такої можливості.
Ще одна проблема, що стоїть перед США та їхніми союзниками, – це скорочення арсеналів боєприпасів.
На думку одного із західних дипломатів у Вашингтоні, Америці, мабуть, доведеться визнати, що війна в Україні не закінчиться найближчим часом і союзникам необхідно готуватися до постачання Києва озброєннями у разі конфлікту, який триватиме ще роки.
Головне ж питання полягає в тому, чи вистачить у США та їхніх союзників рішучості продовжити підтримку України або тим більше розширити її, якщо наступ ЗСУ не досягне прогресу, якого від нього очікують.
Бекграунд. Як повідомлялося, німці розкритикували військову тактику ЗСУ: Bild отримала секретний документ Бундесверу.