Nota Bene: Найсуперечливіше рішення Маска, або Хто тепер захоче «ексити»

Mind продовжує публікувати матеріали в рубриці Nota Bene. Цей формат передбачає дещо більш емоційне забарвлення, що, втім, компенсується глибиною експертизи авторів у досліджуваному питанні. Сьогодні представляємо думку нашого нового автора Юрія Світлика стосовно ребрендингу соцмережі Twitter.

Що ви можете зробити з всесвітньо визнаним брендом соціальних мереж, який став світовою свідомістю та поп-культурою, коли ви – Елон Маск? Звісно – знищити, бо він вам не підкорився, але ви його купили.

Це кінець Twitter. Більше ніяких твітів. Відтепер ми будемо «ексити». Надіслати колишній? Надіслати колишньому? Хто його знає, як Ілон Маск уявляє новий бренд свого сайту після зміни назви.

Twitter перетворюється на X. Скоріше XD

Те, що минулими вихідними трапилося в «Твіттері» в обліковому записі Ілона Маска, зазвичай було б названо alkotwitter. Але ми говоримо про фантазера та генія, тому хаотична серія дивних твітів, якими Маск розсилав спам, була, безумовно, добре продумана. У будь-якому випадку, зрештою з цього хаосу вийшов безглуздий X.

Так тепер називатиметься Twitter. Домен X. – x.com.

Я більш ніж впевнений, що всі називатимуть його «Твіттер» принаймні найближчі років п’ять, але факт залишається фактом: відсьогодні Твіттер офіційно припинив своє існування. Ілон Маск не надав особливого пояснення зміні, окрім «мені подобається літера X» (ах, велика людина).

Лінда Яккаріно, генеральний директор Twitte… ой вибачте, «Ікса», пролила трохи більше світла на те, як рідко для компаній буває другий шанс справити перше враження. У серії твітів (Xсів?) вона також виплюнула здорову дозу маркетингової дурниці про те, як цей X означає «необмежену інтерактивність», зосереджену навколо звуку, відео, обміну повідомленнями, платежів і банківських операцій.

Таким чином, підтверджується те, про що ми давно підозрювали – Маск хоче мати свій WeChat

Застосунок для всього, що має стати для людей не тільки соціальною мережею, а й месенджером, платіжним оператором, магазином, словом, усім. Хоча я вважаю Маска аферистом, а не провидцем, концепція все ще актуальна. На Заході такого типу застосунків немає, а на Сході WeChat б’є рекорди популярності. Це ринок, який досі ніхто не зміг розвинути в Україні (хоча багато хто, наприклад, Facebook, дуже старалися). Та ж «ДіЯ» теж намагається, але там зовсім інший напрямок. Отже, бізнес-потенціал величезний, і ми повинні віддати його мільярдеру.

Окреме питання, однак, чи є цінним ребрендинг на користь «X». Маск підходить до теми, вибачте, не з того боку, спочатку змінивши назву, а потім лише плануючи реалізувати нові функціонали.

Сьогодні Twitter є Twitter. Кульгава соціальна платформа, покалічена новим власником, в якій кожного тижня все більше і більше функцій стають платними. Однак, саме Twitter надзвичайно далекий від того, щоб бути «застосунком для всього».

Ніхто, мабуть, не поскаржився б, якби Twitter спочатку розширився додатковими функціями, а лише потім – коли його оригінальна ідентичність мала багато спільного з тим, чим він став – змінив назву на таку, яка більше відповідає його новим можливостям. Тим часом Ілон Маск вирішив вчинити з точністю до навпаки, ввівши комунікаційний хаос.

Схоже, що Маск зробив це з однієї причини: щоб зупинити нескінченний потік критики на його адресу відтоді, як він став власником Twitter. Ніхто ніколи не зможе сказати, що Ілон зламав Twitter, тому що Twitter зник. Є X. І тепер Маск може говорити про те, як він створює застосунок майбутнього з нуля, так само, як він створив свою імперію з нуля. О ні, зачекайте… Ніякої імперії немає, скоріше це нагадує руїни.

Навіщо цей ребрендинг?

Поки що невідомо, як на це відреагують користувачі. Ті, хто слідкують за Ілоном Маском і природно залучені до Twitter, висловлюють неоднозначні думки щодо дизайну логотипу. А також озвучують думку: це може бути ознакою того, що Twitter, яким ми його знаємо, просто закінчився.

Ми не знаємо, чи цей крок Маска продиктований тим, що Threads від Facebook завойовує мережу і бренд, за його словами, потребує оновлення, чи він просто слідує тенденції ребрендингу (Facebook – Meta). Можливо, це було просто його рішення – все-таки вони будуть власниками онлайн-платформи, і можна робити з нею все що завгодно.

Однак навряд чи X – найкраща назва для Twitter. Подібно до того, як на Meta всі досі говорять «Facebook», у Twitter вони, ймовірно, все ще будуть казати Twitter, тому що цей бренд має набагато більший вплив. Тож невідомо, чи цим рішенням Маск не стріляє собі метафорично в коліно. Чи так це – ми дізнаємось лише через деякий час.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.