Рада бізнес-омбудсмена отримала всього три звернення щодо рейдерства за період великого вторгнення

За період повномасштабного вторгнення до Ради бізнес-омбудсмена (РБО) надійшло лише три скарги щодо рейдерства / незаконної перереєстрації прав власності.

Про це розповів український бізнес-омбудсмен Роман Ващук в інтерв’ю Mind.

За його словами, таких справ у РБО сьогодні значно менше, ніж у довоєнний час – це може бути обумовлено тим, що в період дії воєнного стану було обмежено перелік реєстраторів, які могли проводити реєстраційні дії щодо бізнесу та нерухомості.

«Зараз у нас в провадженні є справа за скаргою агрокомпанії. Державний реєстратор змінив бенефіціарного власника, розмір часток засновників та розмір статутного капіталу всупереч закону, втім є обґрунтовані сумніви щодо підставності та законності таких дій. Компанія подала скаргу до Антирейдерської колегії Міністерства юстиції, розгляд скарги ще триває, і скаржник очікує на рішення. І тут можна сказати, що з’являються певні ознаки того, що проблема незаконних реєстраційних дій повертається в Україну», – зазначив Ващук.

За його словами, антирейдерська колегія доволі швидко реагувала на порушення, тоді як судова тяганина триває дуже довго. Проте частина її законних повноважень у сфері скасування реєстраційних дій щодо нерухомого майна тимчасово обмежена.

«Тому деякі недобросовісні бізнесмени можуть використати цей тимчасовий вакуум. Зараз законодавчу прогалину було усунуто, відповідний закон очікує на підпис Президента, після чого Антирейдерська колегія має повернутися до звичного формату роботи», – зазначає омбудсмен.