Австралійська European Lithium відмовилася від розробки Шевченківського літієвого родовища через близькість до лінії фронту

Австралійська European Lithium відмовилася від розробки Шевченківського літієвого родовища через близькість до лінії фронту Австралійська European Lithium відмовилася від розробки Шевченківського літієвого родовища через близькість до лінії фронту

Фото: EUROPEAN LITHIUM LIMITED

Австралійська компанія European Lithium більше не збирається розробляти Шевченківське родовище літію через його близьке розташування до лінії фронту: на східній околиці села Шевченко Великоновосілківського району Донецької області.

Про це розповів голова правління European Lithium Тоні Сейдж в інтерв’ю Forbes.

«Наразі ми цікавимося тільки ділянкою Добра. Родовище Шевченківське надто близько до лінії фронту. Кілька місяців тому ми перепідписали угоду з Millstone&Co, щоб виключити з неї Шевченківське родовище», – розказав він.

Родовище Добра, з яким компанія планує працювати, розташоване в Кіровоградській області. 

«Ми дуже хочемо почати розробляти ділянку Добра. Вона містить великі поклади. Можливо, найбільші в Європі. Зараз в Австрії ми розробляємо родовище з покладами 12,88 млн тонн літієвої руди. Ділянка Добра, за даними 1980–1990-х років, містить 19 млн тонн руди, або майже на 50% більше», – говорить Сейдж.

Проте він зазначає, що, коли European Lithium почне розробляти ділянку, компанії треба буде багато бурити та тестувати руду.

«Бо у світі є багато літієвмісної руди. Але треба пересвідчитися, що українську руду можна збагатити для використання в батареях. Може виявитися, що ваш літій непридатний для батарей. У такому разі його можна використати хіба що для виробництва посуду», – зазначає голова правління European Lithium.

Бекграунд. Нагадаємо: право розробки на ділянку Добра оскаржується в українських судах. Останні роки за нього бореться компанія Millstone&Co Михайла Жернова. У 2021-му Millstone&Co домовилася викупити акції European Lithium на 25 млн євро (до 3% акцій компанії) до листопада 2025 року. Жернов, який завдяки угоді увійшов до ради директорів European Lithium, сподівається, що австралійська компанія допоможе в українських судах відстояти право на ділянку Добра.