Напередодні прем’єри “Оппенгеймера” глядачам показали фільм про фільм
Новий довгоочікуваний фільм британсько-американського режисера Крістофера Нолана, відомого за стрічками”Початок”, “Інтерстеллар”, “Дюнкерк” та “Тенет”, вийде в український прокат уже 20 липня.
Кіностудія Universal Pictures випустила 19 липня ексклюзивний ролик про те, як знімали біографічний фільм “Оппенгеймер” про “батька” атомної бомби. У відео увійшли інтерв’ю з самим режисером та виконавцями головних ролей: Кілліаном Мерфі, Емілі Блант, Меттом Деймоном, Флоренс П’ю та Робертом Дауні-молодшим.
“Сценарій стрічки потребував величезного акторського складу, аби зіграти десятки персонажів, які змінили світ у ХХ столітті. Я вперше писав його від першої особи. Кілліан Мерфі, який зіграв Роберта Оппенгеймера, став центральною фігурою фільму. Але потрібні були також актори поруч, щоб кинути йому виклик. В історії з такою кількістю героїв кожен повинен був мати свою особливість. Тож для цієї місії нам вдалося зібрати феноменальний каст”, заявив Нолан.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які фільми вийдуть у липні: топ прем’єр на різний смак
Фільм розповідає про американського фізика Роберта Оппенгеймера та його роботу над “Мангеттенським проєктом”. Це програма розробки ядерної зброї у США, здійснення якої почалося у вересні 1942 року. Проєктом керували сам Оппенгеймер і генерал інженерного корпусу армії США Леслі Гровз. Усіх причетних до розробки ізолювали в спеціально побудованому поселенні посеред пустелі.
В рамках проєкту створили три атомні бомби, дві з яких були скинуті на японські Хіросіму та Нагасакі в 1945 році.
“Оппенгеймер” виходить у прокат в один день зі ще однією великою прем’єрою року “Барбі” Грети Гервіг. У мережі навіть з’явився спеціальний термін “Барбігеймер” із численними мемами, фотоколажами та відеороликами, в яких креативно поєднували непоєднувальні фільми.
Після руйнування Хіросіми і Нагасакі в 1945 році Роберт Оппенгеймер, відомий як батько атомної бомби, попередив, що ядерну зброю “не так вже й складно виготовити” і “дуже дешево, якщо хтось захоче”. Він боявся, що багато країн можуть зробити її, і що ядерна війна поставить під загрозу майбутнє людства. У 1963 році президент Джон Кеннеді боявся, що в наступному десятилітті може з’явитися від 15 до 25 країн, які мають ядерну зброю.