Що відбувається з Binance і про що слід знати вкладникам з України
Криптовалютна біржа Binance останнім часом має значно частіше спілкуватися з регуляторами з різних країн. Так, зокрема через судову тяганину біржі з регулятором у США частка Binance на цьому ринку скорочується. До того ж нещодавно Міністерство юстиції країни розпочало розслідування щодо біржі через підозри, що росіяни за її допомогою обходять санкції. Пізніше з’явилися звинувачення у зловживанні коштами клієнтів і брехні американським регуляторам та інвесторам про свою діяльність. Крім того, Binance втратила свого платіжного партнера в євро й пішла з кількох ринків у регіоні, зокрема Австрії, Нідерландів, Німеччини та Кіпру. Звичайно, усе вищезазначене не могло не вплинути на діяльність біржі по всьому світу – з’являлись певні затримки із розрахунками, зокрема у біткоїнах. Найбільші сплески були зафіксовані у грудні 2022 року та травні цього року. Але біржа продовжує працювати й шукає для цього нові можливості та ринки. Одним із таких ринків розглядає ОАЕ, адже країна має сприятливий клімат для цифрових активів. Проте, попри те, що відбувається у світі, Binance продовжує свою діяльність і в Україні. Що відбувається на криптовалютному ринку, як біржа захищає вкладників в Україні, а також чим пояснює можливі затримки у проведенні транзакцій, розповів Mind генеральний менеджер Binance в Україні Кирило Хом’яков.
Читайте також: Рейтинг криптобірж – 2023: як інвесторам знайти баланс між безпекою та якістю послуг
Одним із ключових показників, які вказують на успіх галузі, є рівень прийняття криптовалют. Незважаючи на всі ринкові потрясіння, прийняття криптовалюти ніколи не припинялося, і роздрібні та інституційні інвестори, а також традиційний бізнес по всьому світу продовжують заходити на ринок.
Нещодавнє опитування інституційних інвесторів на Binance Institutional, до яких належать інвестиційні та страхові компанії, фонди банківського управління, банки, пенсійні фонди та інші організації, показало, що попри ринкові події за останній рік більшість інвесторів (47,1%) зберегли свої розміщення у криптовалюті, а понад третина (35,6%) збільшили їх за той самий період. І лише 17,3% скоротили частину своїх розміщень у криптовалюті. Також більшість респондентів розраховують або збільшити (50,0%), або зберегти (45,7%) свої розміщення протягом наступних 12 місяців. Лише 4,3% інвесторів заявили, що розраховують зменшити частку своїх активів у криптовалюті.
Згідно з опитуванням, централізовані біржі залишаються найпопулярнішою платформою для інституційної торгівлі (90,5%) і депозитарної діяльності (58,2%). Ліквідність (28,0%), безпека (26,0%) та репутація (22,5%) були трьома ключовими критеріями для них під час вибору торгової платформи. На Binance обсяг торгів
інституційних інвесторів збільшився на 15% у річному обчисленні (з 2021 до 2022 року включно).
Щодо торгової активності на ринку криптовалют, то пропоную надати можливість даним говорити самим за себе. Відповідно до звіту Wublock обсяг спотових торгів на основних централізованих криптовалютних біржах (CEX) у червні зріс на 10,4% проти попереднього місяця. Обсяг торгів ф’ючерсами на основних CEX у червні збільшився на 9,5% в порівнянні з попереднім місяцем.
Ми бачимо, що інтерес до цифрових активів і попит на них залишаються стійкими в Україні. Свій внесок у це, на жаль, зробила війна, оскільки саме в криптовалюті люди мають можливість перераховувати благодійні пожертвування, які так потрібні країні, швидко та безпечно, один одному, волонтерським організаціям і навіть напряму державі. У зв’язку з цим з’явилася велика кількість ініціатив, які дозволили українцям подолати труднощі з використанням грошових коштів в інших країнах.
За даними дослідницької компанії Tripple A, на початок 2022 року криптовалютою володіло 15,72% населення України, тобто 6 млн громадян. І цифра продовжує зростати. На цій основі галузь продовжить створювати цінні й корисні продукти та послуги.
Читайте також: Крипта для ЗСУ та біженців: Україна отримала понад $100 млн криптовалютних пожертвувань. Куди вони йдуть?
Діалог із регуляторами
У 2023 році ми побачили, що ринок почав відновлюватись, але разом з тим отримав більшу увагу регулюючих органів до галузі. У цьому немає нічого несподіваного з огляду на все, що сталося у 2022 році. І коли регулятори звертають увагу на криптовалюту, то перш за все звертають її на Binance. Все зводиться до розміру нашої компанії.
Binance знаходиться в постійному діалозі з регулюючими органами по всьому світу, в тому числі і в Україні, яка активно готується до прийняття криптовалютного законодавства. Ряд істотних змін до нього внесло набрання чинності єдиного європейського регулювання ринку криптоактивів (MiCA). Ця подія стала знаковим моментом у розвитку індустрії криптовалют і Web3, що зароджується.
Регуляторний ландшафт змінюється, і це добре для користувачів та галузі. MiCA внесе нормативну ясність для одного з найбільших ринків світу та дозволить ЄС та Україні, як кандидату, стати привабливим місцем для Web3-інновацій.
Ми активно розвиваємось глобально і продовжуємо розвиватись в Україні, зараз у роботі великі проекти і багато планів. Наші користувачі та їх кошти під надійним захистом. Жодних змін у роботі Binance в Україні немає і не було, а більше, відсутні й передумови до них.
Читайте також: Регулювання крипторинку: Європарламент ухвалив відповідний закон
Резервний фонд Binance
Binance у 2018 році створив фонд екстреного страхування (SAFU). Останній пропонує захист користувачів біржи та їхніх коштів у разі непередбачених ситуацій.
Коли фонд був створений, Binance почала виділяти 10% усіх торгових зборів, щоб збільшити фонд SAFU до значного рівня, і в листопаді 2022 року його розмір сягнув понад $1 млрд.
Binance закликає усі централізовані біржі публікувати адреси своїх гаманців страхових фондів, оскільки це принесе користь усій екосистемі та продемонструє урядам, регулюючим органам і всім зацікавленим сторонам нашу колективну відданість чесності та прозорості криптоекосистеми. Binance оприлюднила адреси гаманців страхового фонду: гаманця 1 та гаманця 2.
Також кошти користувачів на Binance можна перевірити за допомогою нашої системи Proof of Reserves, яка забезпечує підтвердження наявності користувальницьких активів на зберіганні, а також зобов’язань користувачів із використанням доказу з нульовим розголошенням, першого у своєму роді в галузі. Вихідний код є відкритим, він був поліпшений і перевірений криптоспільнотою.
Читайте також: США позивається до найбільшої криптобіржі Binance. Які наслідки це матиме?
Виведення коштів
За шість років Binance перетворилася на глобальну платформу, що надає фінансовий доступ більш ніж 140 мільйонам людей по всьому світу. Наші системи можуть обробляти 1,4 мільйона транзакцій за секунду. Ринкові коливання в реальному часі, які супроводжуються періодами великого обсягу торгів можуть спричинити перевантаження мережі, що і сталось у травні із BTC.
Неминуче майже всі основні криптовалютні біржі стикаються з системним тиском через волатильність ринку, і, незважаючи на всі наші зусилля, ми не є винятком і не можемо гарантувати 100% стабільність системи весь час.
Ми заздалегідь інформуємо користувачів про це за умов обслуговування. Якщо наші користувачі зазнали реальних торгових збитків через проблеми з нашими системами, ми пропонуємо компенсацію та продовжуємо інвестувати у підвищення стабільності нашої платформи.
У грудні Binance пройшла стрес-тест, який має надати спільноті впевненість у тому, що їхні кошти перебувають у безпеці. Незважаючи на велику кількість виведених коштів 12-14 грудня, коли було знято $6 млрд за три дні, ми змогли провести всі операції, не зменшуючи темпів, адже ми забезпечуємо кожен актив 1:1.
Якщо користувач купує один біткоїн, то ми купуємо один біткоїн і зберігаємо його на надійному зберіганні, доки користувач не вирішить переказати або продати цей актив. Таким чином, незалежно від того, чи зміниться вартість активу з $1 або $1,000,000, кожен користувач може без проблем вивести свої монети.
Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.
Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.
Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.