Імпорт «під прикриттям»: СБУ розслідує ввезення російських добрив в Україну як спробу держперевороту. Що треба ще зробити, аби перекрити канали поставок
Попри численні антиросійські санкції, на українських ринках усе ще присутні товари походженням з рф. Зокрема, йдеться про азотні добрива. Звісно, їхні постачальники намагаються усіляко приховати справжню «батьківщину» такої продукції.
Російські міндобрива прямують в Україну переважно з тих країн СНД, які мають найголовнішу сировину для їх виготовлення – дешевий природний газ, а отже і великі обсяги експорту. Досі було відомо про шляхи доставки з Узбекистану, Грузії, Туркменістану, Азербайджану та Казахстану. Ці країни без докорів сумління «перевдягають» російські добрива в обгортку своїх, штампуючи підроблені сертифікати. Таким чином вони допомагають країні-агресорці оминати міжнародні санкції та безболісно реалізувати продукцію по всьому світу – ні в Україні, ні деінде немає заборон на імпорт добрив із цих країн.
В Україні монопольним виробником азотних добрив є компанія Дмитра Фірташа Group DF, яка до початку повномасштабного вторгнення відкрито конкурувала з російським імпортом в Україні. Зараз же у компанії констатують, що ввезенням російських добрив за підробленими сертифікатами походження займаються десятки різних юридичних осіб. За словами директора з комунікацій Group DF Олега Арестархова, юрособи-прокладки, через які імпортуються добрива з рф, постійно змінюються. Тобто, застосовуються доволі «вишукані» схеми.
Подробиці однієї з таких схем Mind дізнався та поспілкувався з представниками силових і контролюючих органів, аби вияснити: що робиться на
Увійдіть, щоб прочитати матеріал повністю
Увійти
Ви прочитали лише 7% цього матеріалу
Увійшовши на Mind, ви отримаєте безкоштовний доступ до двох матеріалів для підписників за 4 тижні
Оформіть підписку на Mind, щоб отримати необмежений доступ до матеріалів та інші переваги учасника Mind Club
196
грн / місяць
Я вже підписався Підписатися
Mind UA – це незалежний бізнес-портал. Ми не залежимо від (і не належимо до) жодних політичних, олігархічних та інших груп. Проект створюється командою ділових журналістів; ми залучаємо лише портфельних інвесторів.
Рекламні доходи медіа в світі стрімко падають. В гонитві за кількістю читачів перемагають таблоїди та ресурси що маніпулюють фактами, в гонитві за сенсаціями. На відміну від них, ми прагнемо робити дійсно корисний та якісний продукт для того, аби створювати справжню додану цінність для наших читачів.
Справжня якісна журналістика потребує багато часу, зусиль та витрат, це дійсно не дешево. Але ми віримо в перспективи якісної журналістики в Україні, тому що віримо в перспективу України.
Саме тому, ми створюємо можливість платної щомісячної підписки – Mind Club.
Якщо ви читаєте нас, якщо вам подобається та ви цінуєте те, що ми робимо, – пропонуємо вам вступити до спільноти Mind.
Ми плануємо розвивати Mind Club: обсяг матеріалів і доступних сервісів і проектів. Вже сьогодні, усі члени клубу:
- Допомагають створювати та розвивати якісну незалежну ділову журналістику. Ми зможемо і надалі розвиватись та підвищувати якість наших матеріалів.
- Отримують вільний від банерної реклами сайт.
- Отримують доступ до «закритих» матеріалів Mind (до щомісячного випуску, в якому ми досліджуємо та аналізуємо, як працюють цілі галузі; до щотижневих аналітичних підсумків).
- Вільний доступ до івентів Mind для підписників та спеціальні умови на інші події Mind.
- Smart Power. Власники бізнесу, що стануть підписниками Mind, отримають доступ до агрегатора системних порушень від аналітиків Mind та партнерів Cкажи.uа. Якщо у вашого бізнесу виникли проблеми з непорядними чиновниками чи конкурентами – ми проаналізуємо, чи є їхня поведінка системною, і разом зможемо вирішити цю проблему.
- Ми і надалі розвиватимемо Mind та додаватимемо корисні журналістські рубрики і сервіси для вашого бізнесу.
Щомісячна підтримка у 196 грн Допомогти проекту одноразово