Міністр АПК: Через руйнування Каховського водосховища загинула вся риба, яка в ньому була
Внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС фактично знищено всю рибу у водосховищі. Загалом втрачено більше 11 тисяч тонн риби.
Джерело. Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, повідомляє пресслужба міністерства.
За словами Сольського, після знищення водосховища риба, яка була винесена з потоком води у пониззя Дніпра в межах Херсонської та Миколаївської областей, опинилась на заплавних ділянках суходолу.
«Коли вода витекла, то площа суходолу склала 150 тисяч гектарів. І поки вона сходила, то забрала з собою рибу і знищила всі 85 рибних господарств, які традиційно здійснювали вилов водних біоресурсів і які були розташовані нижче по течії: 49 у Каховському водосховищі і 36 у Дніпровсько-Бузькій гирловій системі. Загальна сума збитків від прямої втрати та від втрати потомства внаслідок погіршення умов існування через скид води з Каховського водосховища складає 9,8 млрд грн», – розповів міністр.
За словами міністра, відбудова дамби займе мінімум сім років. Зокрема, час потрібен на безпосередню відбудову ГЕС, а також на те, щоб вода наповнила дамбу.
“Декілька років на фактичну відбудову ГЕС, потім 2–3 роки знадобиться на те, щоб вода наповнила дамбу. Після цього ще потрібен буде час на ремонт і відновлення каналів та систем зрошення, які будувались у 1970–1990-х роках. Тобто мінімум сім років”, – уточнив він.
“99% відсотків проблем від підриву ГЕС сконцентровано на лівому березі. Ми цього сезону не дуже розраховували на продукцію звідти. Але ми всі точно розраховуємо на цей регіон в майбутньому, і це основна проблема. Усі наслідки повною мірою відчуємо після визволення цієї території”, – додав міністр АПК.
Бекграунд. Нагадаємо, за даними Міндовкілля, збитки довкіллю від агресії рф проти України складають 4 млрд гривень щодня.