СБУ викрила фармкомпанію, яка продавала ліки російській армії

У Житомирській області викрили фармакологічну компанію, яка продавала медикаменти російській армії.

Після повномасштабного вторгнення зловмисники налагодили “приховану” схему постачання українських лікарських засобів до військових шпиталів Російської Федерації. Про це повідомила Служба безпеки України.

“Серед основних товарів нелегального експорту були знеболювальні засоби, які ворог використовував на тимчасово окупованій території України для лікування поранених загарбників”, пише спецслужба.

До організації оборудки причетний директор фармацевтичного підприємства, повідомили.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Я поріжу якщо що” Шарій монтував для Росії відео з українськими військовополоненими

До лютого 2022 року компанія експортувала продукцію до РФ.

Бізнес-партнером фірми була установа, яка виконує державні замовлення російського міністерства оборони.

Після початку повномасштабного вторгнення і запровадження відповідних санкцій проти РФ менеджмент підприємства розробив механізм обходу обмежень.

Для цього організатор оборудки з російськими спільниками задіяв низку підконтрольних комерційних структур на Близькому Сході та в Європейському Союзі.

Спочатку ділки направляли українські медикаменти на адреси закордонних фірм. Потім змінювали товарно-транспортні накладні і переправляли продукцію фактичним замовникам з РФ.

СБУ задокументувала спробу незаконного переправлення до РФ майже 300 кг медзасобів.

Директору підприємства повідомили про підозру за кримінальною статтею пособництво державі-агресору. Зловмиснику загрожує до 12 років тюрми.

В Одесі викрили компанію, яка постачала в РФ сировину для виробництва лазерних прицілів.

Торік у Чернігівській області правоохоронці заблокували збут російської продукції. Представники російської корпорації через підконтрольні підприємства в Україні створили схему збуту хімічної продукції. Отримані кошти йшли в бюджет РФ для фінансування військової агресії.

У Києві СБУ заблокувала діяльність компанії, яка входила до структури російської компанії “Газпром нефть”.