20 учасників залишили ринок небанківських фінансових послуг – НБУ
Фото: ілюстративне
В червні кількість учасників небанківського фінансового ринку зменшилася з 1 286 (станом на 31 травня) до 1 265 (станом на 30 червня).
Про це повідомив регулятор.
Зазначається, що з реєстрів було виключено 20 учасників ринку небанківських фінансових послуг. З них: 4 фінансові компанії, 1 страховик, 2 ломбарди, 1 кредитна спілка та 1 лізингодавець вийшли добровільно, а інші 8 фінансових компаній, 1 кредитна спілка та 2 лізингодавці були виключені примусово. Крім того, дві фінансові компанії було виключено з держреєстру фінустанов і переведено до реєстру платіжної інфраструктури.
«Отже, в червні ці дві фінансові компанії отримали нові ліцензії на надання фінансових платіжних послуг», – додали у Нацбанку.
До того ж уточнюється, що у червні було видано ліцензії ще чотирьом фінансовим компаніям, а відмовлено одній. Також, шість фінансових компаній, один страховик, два ломбарди, одна кредитна спілка і одна лізингова компанія добровільно анулювали всі свої ліцензії, а ще одній фінансовій компанії ліцензію анулювали примусово.
«У червні також добровільно анульовано частину з наявних ліцензій трьом фінансовим компаніям та двом страховикам», – зазначив регулятор. А також додав, що було зупинено дію ліцензій ще двом фінансовим компаніям.
Згідно даних НБУ, станом на 30 червня на небанківському ринку працювали наступні учасники: 103 страховики non-life (у травні було 104) та 12 life-страховиків (кількість залишилася незмінною), один страховик зі спеціальним статусом, 164 ломбарди (було 166), 151 кредитна спілка (було 153), 82 лізингові компанії (було 85), 629 фінансових компаній (було 643), 56 страхових брокерів (кількість залишилася незмінною) та 67 колекторських компаній (було 66).
Крім того, на фінринку продовжує функціонувати 25 банківських груп, а також 22 небанківські фінансові групи.
Як зазначив Нацбанк, на платіжному ринку працює 32 внутрішніх платіжні системи та 16 міжнародних платіжних систем. Крім того, на ринку є 17 платіжних установ, 10 фінансових установ, що надають платіжні послуги, 3 банки-емітенти електронних грошей та 1 оператор поштового зв’язку. Також працює 42 комерційних агента та 35 технологічних операторів платіжних.
Зазначається, що у червні Національному банку надійшло 287 запитів від учасників ринку щодо реєстраційних та ліцензійних дій. З цих запитів 118 стосувалися фінансових компаній, ломбардів і лізингодавців. Кількість запитів щодо кредитних установ (банків та кредитних спілок) становила 104, щодо страховиків – 62, а запитів стосовно платіжних установ було 3.
Бекграунд. Раніше mind повідомляв, що небанківський ринок залишили 29 учасників.