Духова шафа – універсальний інструмент для комфортного готування

Приготування найсмачніших страв без докладання особливих зусиль мрія будь-якої господині. Не потрібно стояти біля плити і щось смажити чи тушкувати, адже необхідно підготувати заготівлю та поставити у відсік. Цим відсіком є духова шафа, яка давно стала незалежною від плити і може встановлюватися в будь-якому місці на кухні.

Виробники пропонують практичні та технологічні рішення. Вони доповнюються великим набором технічних характеристик та функцій, можуть працювати на газі чи електриці. Кожна духова шафа відрізняється ще й зовнішнім виглядом. Виробники використовують класичні відтінки, які гармонують із різними варіантами виконання фасадів кухні.

Поради щодо вибору

Сучасні інтер’єри кухні найчастіше передбачають покупку окремої духової шафи з можливістю встановити її на рівні очей. Немає необхідності нагинатися і тим більше комбінувати її з варильною поверхнею. Після рішення купити духову шафу потрібно взяти до уваги велику кількість параметрів:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як легко відмити плитку на кухні: лайфак з содою

1. Габаритні розміри. Стандартна висота від 50 до 60 см, ширина до 60 см, а глибина до 60 см. Техніка підбирається завчасно під кухонний гарнітур і ніяк інакше;

2. Об’єм. Визначає можливість приготування різної кількості страв. Стандартний параметр від 45 до 70 л. Професійні моделі мають понад 70 літрів об’ємом;

3. Клас енергоспоживання. Що вище, то краще, до того ж сучасні моделі шаф мають клас А, А+, А++. Подібні пристрої будуть досить ощадливими;

4. Наявність НВЧ. Значно розширюється функціонал і можливості, тому що шафа перетворюється на повноцінну мікрохвильову піч;

5. Кількість стекол. Дверцята можуть мати від 2 до 4 стекол, забезпечуючи ідеальний захист від механічного пошкодження та перегріву.

Окремо необхідно оцінити склад і показники напрямних, де встановлюватиметься лист. Виробники пропонують рельєфні варіанти, знімні та телескопічні. Останній варіант виконання найкращий, тому що немає необхідності простягати руку всередину, підвищуючи ризик отримання опіків.

Знімні варіанти кріплень легко дістати, щоб потім помити. Кріплення на бічних напрямних гарантує міцність та надійність. Рельєфні моделі доповнюються ребрами, де і відбуватиметься фіксація деко.

Система управління

Виділяють механічне керування, електронне у форматі кнопок та сенсорне у вигляді невеликої панелі. Кожен варіант по-своєму добрий, але деякі виробники комбінують кілька способів. Сенсорна панель простіше у догляді, тому що вона рівна і без кнопок, що випирають.

Вимити духовку не так легко. Про це знають усі господині, які доволі часто нею користуються.

Є багато хімічних засобів, які допоможуть відновити вигляд духової шафи. Але вони не бюджетні.

Gazeta.ua пропнує спробувати теж дієвий спосіб, але який не потребує великих витрат.