Зеленський не просився на Євробачення зі зверненням – ОП

В Офісі президента заявили, що не звертались до організаторів Євробачення щодо звернення президента Володимира Зеленського під час заходу.

Поширену інформацію у ЗМІ назвали такою, що не відповідає дійсності. Про це повідомив прессекретар Зеленського Сергій Никифоров у Facebook.

Никифоров написав, що спростовує інформацію від The Times, хоча офіційну заяву робила з цього приводу і Європейська мовна спілка.

“Офіс президента України не звертався до організаторів пісенного конкурсу Євробачення з пропозицією онлайн-виступу Володимира Зеленського під час фіналу чи на будь-якому іншому етапі конкурсу”, написав він.

Керівництво Європейської мовної спілки не дозволило Володимиру Зеленському виступити у фіналі Євробачення. Вони мотивували це тим, що конкурс має “неполітичний характер”, тому виступ президента України нібито суперечить правилам.

Пісенний конкурс Євробачення-2023 проходить у британському Ліверпулі. Україна перемогла на конкурсі 2022 року з піснею Stefania гурту Kalush Orchestra. Однак не змогла задовольнити вимоги щодо проведення конкурсу через безпекові побоювання, спричинені російським вторгненням.

Фінал конкурсу відбудеться 13 травня. Україну представляє гурт TVORCHI з піснею Heart of Steel.