Винищувачі для України ‒ у США зробили нову заяву

Надати Україні бойові літаки може будь-яка суверенна держава, зокрема й член НАТО.

Рішення союзники мають ухвалювати самі і щодо винищувачів, і щодо навчання українських пілотів. Про це заявив координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки США Джон Кірбі.

“Це на розсуд держав, які можуть мати бажання надати літаки. Це суверенні рішення. Якщо країна НАТО і навіть не країна НАТО хоче надати Україні таку зброю, як винищувачі, це їхнє законне рішення”, наголосив Кірбі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Бої стануть жорстокими” ‒ у США спрогнозували новий російський наступ

За його словами, надання “будь-якої складної військової техніки” передбачає багато рівнів підготовки тих, хто нею керуватиме. Це необхідно для того, щоб у перспективі військові мали змогу повноцінно використовувати всі її можливості.

Представник Білого дому розповів, що США це вже роблять для України на базі Fort Sill в штаті Оклахома.

“Там українські військові опановують батарею зенітно-ракетної системи MIM-104 Patriot”, уточнив Кірбі.

Україна офіційно попросила Нідерланди передати винищувачі F-16. Там відповіли, що літаки не можна передати відразу. Потрібно провести консультації із США та іншими союзниками.

Переговорний процес щодо надання Україні винищувачів F-16 триває “за зачиненими дверима”. Впевненості у такій військовій допомозі зараз немає. Про це заявив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте після зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським у Брюсселі.