Купувати українське від туалетного паперу до одягу: як втримати економічний фронт

З початком повномасштабної війни в Україні, обирати українське, купувати товари вітчизняного виробництва, чим підтримувати бізнес та національну економіку, стало серед українців своєрідним трендом. Свідоме ставлення споживачів до того, яку продукцію вони обирають під час щоденного шопінгу, зараз має таке ж велике значення, як і підтримка Збройних сил України. Саме тому, низка відомих українських видань та онлайн-маркетплейсів ведуть постійну рекламну роботу з популяризації українських брендів і не лише в Україні.

“Як би українці не раділи щоденним перемогам ЗСУ, важливо пам’ятати: війна це дорого. Збитків зазнає вся економіка: скорочується кількість експорту й імпорту, підприємства втрачають майно і можливість працювати або значно обмежують об’єми виробництва. Загалом український бізнес за час повномасштабної війни вже втратив більше, ніж за два роки пандемії”, – зазначає Ukrainer, закликаючи споживачів “відвойовувати” українську економіку під час кожного походу в магазин, “щоб після перемоги цей процес не був таким болючим”.

З цією ж метою редакція The Village Україна нещодавно зібрала ініціативи, які дають можливість українському бізнесу продавати свої товари за кордон, а іноземцям підтримати нашого виробника.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що зміниться після перегляду розміру податків для бізнесу ‒ міністр пояснив

“Зараз підтримка іноземців потрібна українському бізнесу. Підприємства закривають, скорочують працівників і заробітні плати через брак внутрішнього попиту”, – пояснює видання свою ініціативу.

Українські волонтери, своєю чергою, теж запустили кампанію з підтримки українських брендів – Spend with Ukraine.

“Це платформа, на якій зібрані відомі українські компанії, стартапи й бренди, що працюють на західні ринки. Мета кампанії закликати людей по всьому світу купувати українські товари та користуватися послугами, які пропонують українські бізнеси”, – зауважують ініціатори.

Найпоголовніше, що український виробник сьогодні може запропонувати ринку доступну та якісну продукцію буквально у кожному споживчому сегменті: від туалетного паперу (наприклад, народний бренд “Обухів 65”) до дизайнерського одягу, який купують, зокрема, й відомі іноземні зірки шоубізнесу (наприклад, такі бренди, як Nadya Dzyak, Kachorovska, HVÓYA тощо). А що стосується продуктів, то тут, напевно, немає категорій товарів, які б не виробляли українські підприємці: від хліба, молока, яєць, до шоколаду, солодощів, напівфабрикатів та різноманітних напоїв.

Аби остаточно переконати українців надавати перевагу вітчизняному виробнику, наводимо ТОП-5 безапеляційних аргументів:

1. Власна вигода. Купуєш український продукт – підтримуєш вітчизняні підприємства – робітники отримують зарплату. Так зростають прибутки всіх галузей і поліпшується життя кожного громадянина.

2. Споживацький патріотизм. Кожна сума, сплачена за товар українського виробництва, включає певну частку податків, що спрямовуються до бюджету.

3. Доступність українських товарів. Наприклад, вітчизняний твердий сир сорту “Гауда” коштує 33 грн за 100 г, а іноземний цього ж сорту – від 40 грн за 100 г. Або ж туалетний папір “Обухів 65” коштує 12 грн за рулон, білий папір “Обухівський” – 33 грн за 4 рулони, в той час, як імпортна продукція шведського бренду Tork, наприклад, коштує від 50 грн за 1 рулон.

4. Традиції та звички. Деякі товари, до яких звикли українські споживачі, виробляються лише у нас. Наприклад, крафтові ковбаси, закарпатська бринза чи ексклюзивні сорти пива.

5. Українське – більш натуральне. Українські виробники продуктів прагнуть забезпечувати натуральність та екологічність своїх товарів. І переконатися у цьому досить просто: достатньо порівняти, наприклад, склад українського печива та якоїсь іноземної випічки, яка часто-густо, через значний вміст консервантів, має ще й кількарічний термін придатності.

Пильність українського покупця біля прилавків супермаркетів та вивчення на пакуванні даних про країну походження товару – сьогодні дійсно має велике значення. І чим більше українців це усвідомлять, тим краще почуватиме себе економіка нашої країни.

В уряді повідомили про зміни щодо компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Уточнили нові удосконалення і розмір виділених виплат. Цього року фінансування програми сприяння працевлаштуванню ВПО, які зареєструвалися як безробітні, збільшили у п’ять разів.

Нагадаємо, що в Україні нині є 7 млн внутрішньо переміщених осіб.