РФ поспіхом прибрала ракетоносії з Чорного й Азовського морів: що сталося
8 лютого на бойовому чергуванні в Чорному, Азовському й Середземному морях перебувають 11 суден Російської Федерації. Водночас у Чорному та Азовському морях носіїв крилатих ракет “Калібр” не зафіксовано.
У Чорному морі на бойовому чергуванні стоїть один ворожий корабель, який не є носієм крилатих ракет “Калібр”, повідомили у середу Військово-морські сили України.
“Водночас у Середземному морі чатують уже 10 російських кораблів, зокрема п’ять ворожих носіїв ОТКР “Калібр” із сумарним залпом у 72 ракети”, ідеться в повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Готували для ДРГ: ЗСУ знищили сім плавзасобів російських окупантів
Через шторм у Чорному морі Росія тримає там лише один корабель, пояснила в ефірі національного телемарафону речниця Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.
“У нас дуже потужно штормить. Цей шторм впливає на військову обстановку. Тому корабельне угруповання ворога то збільшується, то зменшується. Наразі воно в критично малому стані зараз фіксуємо лише один корабель. Всі ракетоносії заведені в пункти базування і укриваються від шторму”, розповіла вона.
За її словами, в Азовському морі також штормить, тому там теж немає кораблів ворога.
9 січня помер розробник ракетних комплексів “Калібр” Павло Камнєв. Йому було 86 років.
“Калібр” ‒ це російська крилата ракета. Її перевага в тому, що летить по звивистій траєкторії, є можливість задавати їй довільний курс. Змінювати траєкторію ракета може в будь-який момент. Вона летить, огинаючи рельєф місцевості. Тобто якщо є перешкода, то вона піднімається, якщо є низина опускається. Це створює труднощі для ППО. Сучасні ракети цього типу призначені для ураження цілі з високою точністю. “Калібр” летить відносно повільно, що впливає на час перехоплення. Ця ракета за хвилину пролітає 15 кілометрів. На висоті 100 м зенітно-ракетний комплекс може побачити її в середньому на дальності 30 км.