Неефективність санкцій ‒ в ISW прокоментували нові плани Росії та Ірану

Росія за підтримки Ірану збирається будувати на своїй території новий завод з виробництва безпілотників.

Це свідчить про неефективність західних санкцій проти Ірану та РФ, що, ймовірно, дозволило Кремлю придбати компоненти для ударних безпілотників у США. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Перед цим Іран уже відкрив завод із виробництва дронів у Таджикистані.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія обходить санкції з допомогою трьох країн прем’єр Латвії

“Росія може використовувати свої значні економічні зв’язки з Таджикистаном через ОДКБ та ЄАЕС для відмивання компонентів дронів або закупівлі вироблених безпілотників для використання в Україні в обхід міжнародних санкцій”, ‒ йдеться у повідомленні.

За даними британської слідчої групи Conflict Armament Research (CAR), що 82% іранських безпілотників Shahed-131, Shahed 136 та Mohajer-6, збитих в Україні, мали мікросхеми, напівпровідники та інші компоненти, які надходили із США.

Тим часом більшість західних компаній, чиї компоненти були виявлені у збитих іранських безпілотниках в Україні, від початку війни заперечували прямий продаж компонентів до Росії, Ірану чи Білорусі.

Росія та Іран просуваються в реалізації планів будівництва заводу з виробництва іранських безпілотників. Завод планують побудувати в Росії. На ньому планують виготовити, щонайменше, 6 тис. безпілотників для війни в Україні.

Україна може ухвалити рішення про розрив дипломатичних відносин з Іраном у будь-який момент залежно від поведінки Тегерану. Іран перетнув межу, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.