Україна подала позов в ЄСПЛ щодо дій РФ: понад 20 країн включилися в процес

23 держави, включаючи Німеччину, подали заяви до Європейського суду із прав людини про допуск як третьої сторони під час розгляду позову України проти Росії.

У позові йдеться про масові та серйозні порушення прав людини, скоєні Російською Федерацією в ході військових дій на території України, повідомив суд у Страсбурзі.

Україна звинувачує російські війська та інші збройні формування, які перебувають під контролем Росії, у тому, що було вбито, поранено, затримано чи зникли безвісти тисячі цивільних осіб, зруйновано сотні тисяч об’єктів власності, мільйони людей змушені залишити свої будинки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стало відомо, хто і як змусить Росії дотримуватися прав полонених

Серед 23 урядів, які бажають взяти участь у розгляді, всі країни ЄС, окрім Болгарії, Греції, Мальти, Угорщини та Кіпру. Держави, які не входять до Євросоюзу, представлені Норвегією.

Акредитації також домагається Женевська академія міжнародного гуманітарного права та прав людини як неурядова організація. Питання про подання заявки розглядають Ісландія та Велика Британія.

Держави-учасниці або особи, які не є заявниками та допущені до розгляду як треті сторони, можуть подати письмові зауваження.

Хоча із 16 вересня Росія більше не є учасником Європейської конвенції із прав людини через її виключення з Ради Європи, ЄСПЛ ще може розглядати злочини, скоєні Росією до цієї дати. Україна подала позов до суду у Страсбурзі 23 червня.

Україна очікує перших процесуальних рішень Європейського суду з прав людини у позові проти Російської Федерації вже восени.