Двічі тікали від війни: як у модульне містечко для переселенців у Харкові повертаються мешканцi – сюжет (Відео)

Модульне містечко

Повномасштабна війна росії проти України

Ще до початку повномасштабної війни модульні будиночки вже стали непридатними для житла

Тимчасове житло перетворилося на постійне. Модульне містечко у Харкові, яке у 2015 році звели за допомогою уряду Німеччини, вже 5 років тому відслужило запланований термін. Проте сотні людей, які знайшли там прихисток на початку бойових дій на Донбасі, не полишали тимчасового житла аж до повномасштабного вторгнення. Тільки-но українські захисники змусили ворога відступити від Харкова – мешканці модульного містечка знов почали повертатись.

6-річна Анжеліка народилася у мобільному містечку для переселенців. Її мати, Вероніка Ткачова з родиною втекла з Луганщини ще на початку бойових дій на Донбасі 8 років тому. Прихисток знайшла у Харкові. Тут народила і другу дочку. Немовляті не було і трьох тижнів, як почалася повномасштабна війна. Нині обидві сестрички добре знають, що таке обстріли.

“Добре чути, ніби гармату поруч поставили і заряджають, аж підскакуєш. Ангеліна, друга дівчинка, їй шостий місць, і вона все розуміє вже. Анжеліка підпривається, підстрибує, на коридор виходимо”, – каже мешканка модульного містечка Вероніка Ткачова.

Після повномасштабного вторгнення ворожі снаряди житло переселенців не оминули.

“Чотири на територію потрапили, і два от зразу на територію потрапили. Пробило високовольтний трансформатор. Обленерго приїхали відновили за один день, перебоїв у нас не було”, – зауважив керівник модульного містечка Артур Стаценко.

Ще до початку повномасштабної війни модульні будиночки вже стали непридатними для житла. Адже відпрацювали запланований термін 5 років тому. Обстріли лише погіршили ситуацію. По модульному містечку росіяни запустили касетні боєприпаси. Через це майже третина з них пошкоджені. Уламками посічено стіни, подекуди проламано дах. В одному з модулів віднайшли і голівку ракети. Минулося без жертв, адже більшість жителів на той час відселилися в інші місця. На початку повномасштабної війни зі 176 постійних мешканців містечка, лишилися 6.

“В нас в першу чергу соціально незахищені. То в перші дні війни евакуювали звідси інвалідів на Залютино до інтернату, це нормальна будівля, в якій є бомбосховища”, – додав Артур Стаценко.

Тільки-но військові відкинули ворога подалі від меж Харкова мешканці модульного містечка почали повертатися. Нині тут живуть близько 3 десятків переселенців. Вони натерпілися поневірянь і хочуть постійного місця проживання попри небезпеку обстрілів.

“Може колись садочок відчиниться, дай Бог, щоб все це швидше закінчилося. Молишся за це”, – підсумувала Вероніка Ткачова.

Вдень містечко виглядає покинутим. Частина жителів навідуються сюди, аби помитися та поїсти. А час проводить переважно у бомбосховищах.

Оксана Нечепоренко, Харків, “5 канал”

Читайте також: Тут лікують переселенців та постраждалих від війни: у Львові шукають донорів крові – сюжет 

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.