“Слуги народу” хочуть звільнити голову обласної ради, який послідовно бореться проти рпцвУ

Сергій Кондрачук

За словами Кондрачука, жодна посада не змусить його відмовитися від принципів та цінностей України

Депутати від партій “Слуга народу”, “Батьківщина” та “За майбутнє” в Рівненській обласній раді ініціювали відставку Сергія Кондрачука (“Європейська Солідарність”) з посади голови облради через його боротьбу із російською православною церквою.

Про це він сам повідомив на сторінці у Facebook.

“Ще вчора я повідомляв, що Рівненський міський суд зобов’язав Головне управління Нацполіції Рівненщини відкрити проти мене кримінальне провадження за позовом Рівненської єпархії рпц в Україні за системну боротьбу проти них як осередків “русского міра”, – написав депутат.

Він додав: “Ще вчора я звертався до колег-депутатів із закликом покласти край цій організації в нашій області та на черговій сесії прийняти рішення про заборону діяльності релігійних організацій, центр управління яких перебуває в державі-агресорі”.

Кондрачук заявив, що натомість сьогодні окремі депутати фракцій “Слуга народу”, ВО “Батьківщина”, “Сила і честь” та “За майбутнє” зареєстрували в обласній раді проєкт рішення про його звільнення.

“Причина – “через винесення на сесію питань, що розколюють суспільство”. Звісно, це точно не та реакція і підтримка, якої я очікував від колег, котрі кілька тижнів тому не прийшли на позачергову сесію, де ми мали розглядати питання заборони московського патріархату. Звісно, я сподівався, що колеги зрозуміли помилковість своїх дій та на черговій сесії підтримають відповідне державницьке рішення, що лежить у площині питань національної безпеки. Проте є як є. Хочете звільняти – пробуйте”, – заявив голова обласної ради.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Він наголосив, що жодна посада не змусить його відмовитися “від принципів та цінностей України і піти на угоду з тими, хто в часи страшної війни захищає московію”

Кондрачук подякував за підтримку, незламність та чітку проукраїнську позицію побратимам із “Європейської Солідарності”, ВО “Свобода” та РПЛ, а також депутатам інших фракцій, які не підписалися під ініціативою своїх колег про зміну керівника ради.

“Соромно, що у патріотичній, здавалося б, Рівненщині, під час такої страшної війни, ми не можемо покласти край організації, котра була міцним оплотом ворога впродовж усієї нашої незалежності. Соромно, що ця організація і досі має покровителів у найвищих владних кабінетах”, – додав представник “ЄС.

Він також припустив, що інформація про його можливе звільнення спричинить ейфорію серед духовенства та прихожан московської церкви, а за депутатів, котрі це ініціюють, там обов’язково помоляться кирилу.

“Не знаю, правда, що ті депутати скажуть власній совісті. Але це вже їхні проблеми. Я ж точно знаю, що “борітеся – поборете”. Особливо, якщо за тобою люди та правда”, – резюмував він.

Як повідомляв 5.UA, у Львові заборонили діяльність московського патріархату.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.