Окупанти загнали військову техніку та вибухівку до машинної зали енергоблока ЗАЕС: подробиці

російські загарбники загнали військову техніку рф, вибухівку та зброю у машинну залу енергоблока №1 Запорізької АЕС.

Про це в Телеграмі повідомляє Енергоатом.

«російські військові затягнули щонайменше 14 одиниць важкої військової техніки з боєкомплектом, зброю та вибухівку до машинної зали 1-го енергоблока ЗАЕС. Весь арсенал ввезеної важкої техніки з усім боєкомплектом перебуває на даний момент зовсім поруч із обладнанням, яке забезпечує роботу турбогенератора. Зокрема, у безпосередній близькості до головного маслобаку, де міститься легкозаймисте масло, яке охолоджує парову турбіну. Там же є вибухонебезпечний водень, який використовується для охолодження генератора», – йдеться у дописі.

Зазначається, що військова техніка загарбників унеможливила доступ спеціалізованих пожежних та інших машин до машзали енергоблока №1. Відтак ризик пожежі багатократно зростає, а її гасіння стає вкрай проблематичним.

Раніше ми писали, що росіяни вимагають від адміністрації Запорізької АЕС відчинити їм машинні зали з першого по третій енергоблок, щоб розмістити там весь свій військовий арсенал.

Також нагадаємо, що близько 400 жителів Запорізької області перебувають у полоні. Серед них цивільні жителі Запорізької області, працівники ЗАЕС та представники місцевої влади.