Парламент Бельгії ратифікував контроверсійну угоду з Іраном про передачу засуджених осіб

Парламент Бельгії ратифікував угоду з Іраном, яка уможливить передачу засуджених осіб з однієї країни в іншу та дозволяє іншій стороні амністію.

Про це повідомляє видання Politico.

З присутніх 131 депутатів, 79 проголосували «за» і 41 – проти, 11 утрималися. Дебати відбувалися фактично до опівночі.

Критики угоди обурюються тим, що вона уможливить передачу в Іран Асадолли Ассаді, засудженого у Бельгії до 20 років позбавлення волі за роль у підготовці теракту проти опонентів іранського режиму, коли ті проводили демонстрацію у Франції. Вважається, що Ассаді, колишнього дипломата, майже одразу випустять.

Критика лунала у тому числі від депутатів з правлячої коаліції. Депутати нарікали й з приводу того, що питання винесли на розгляд поспіхом перед літньою паузою в роботі, не залишивши часу на широке публічне обговорення і консультації парламентарів з фахівцями.

Додаткову критику викликає те, що фактично заручником у цьому питанні став бельгієць Олів’є Вандекастееле, гуманітарний працівник, якого в Ірані тримають під вартою з лютого. Опоненти угоди наголошують, що Бельгія, ратифікувавши угоду, яка уможливить звільнення Ассаді, показує, що готова піддаватися на шантаж і «торгувати правосуддям».

«Що ви сказали би його родині – що ми залишимо його гнити у в’язниці? Бельгія не кидає своїх громадян», – відповів на це прем’єр Александр де Кроо.

Родина ув’язненого в Ірані бельгійця привітала рішення.

Раніше шведський суд засудив громадянина Ірану до довічного ув’язнення за звинуваченням у скоєнні тяжких воєнних злочинів та вбивств на заключному етапі ірано-іракської війни у 1980-х роках.