Прем’єр Словенії визнав власну провину у затримці поставок Україні німецької зброї

Прем’єр-міністр Словенії Роберт Голоб визнав, що відправка Україні радянських танків, запланована Любляною в обмін на нову техніку від Німеччини, затягнулася.

За його словами, подібна ситуація була викликана зміною словенського керівництва після парламентських виборів, які відбулися ще в квітні, повідомляє Euractiv.

«На жаль, постачання озброєнь Україні трохи затягнулося, тому що у нас відбувалася зміна уряду. Але ми взялися за це рішуче і вже відправили одну партію танків на Україну», – зазначив Голоб.

Як вказує видання, саме ФРН зіткнулася з критикою на тлі затримки постачання Києву озброєнь з боку Словенії і низки інших європейських держав. Пов’язано це з тим, що Берлін відмовився від прямих постачань своїх танків Україні, запустив схему обміну з іншими країнами Євросоюзу – вона полягає в тому, що ті передають українській стороні свою стару техніку, а натомість отримують нові німецькі озброєння.

При цьому Шольц, виступаючи на пресконференції з Голобом, підкреслив, що сторони розраховують прискорити свої переговори з питання обміну військовою технікою, щоб домогтися швидкого прогресу в рамках допомоги Києву.

«Україна буде постійно потребувати всебічної підтримки в захисті від агресії», – уклав канцлер.

Раніше ми писали, що Німеччина готова передати Україні важке озброєння, щоб протистояти російській агресії. Зокрема, Київ отримає від Берліну самохідні установки «Гепард».

Також нагадаємо, що Британія вирішила передати Україні 20 самохідних артилерійських установок AS-90 та 45 тисяч снарядів до них.

Україна підписала зі Словаччиною контракт на постачання восьми гаубиць Zuzana2.

Словаччина не змогла домовитися з Німеччиною про «кругову» угоду з постачанням Україні танків Т-72.