Які є шанси отримати фінансування проєктів під час війни

Міжнародні фінансові організації готові виділити гроші на інфраструктурні проєкти. Україна чекає кошти від Світового банку, Європейського інвестиційного банку та Європейського банку реконструкції та розвитку.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на інтерв’ю виданню  міністра інфраструктури Олександра Кубракова.

«Це будуть кредити та гранти. Всі донори зараз працюють за такою моделлю. Є частина кредитів і є частина грантів», – сказав він.

За його словами, всі рішення будуть найближчим часом. «Від ЄІБ ми чекаємо рішення 15 липня, ми до цього готувалися ще до конференції в Лугано. Від Світового банку ми чекаємо рішення на початку серпня, від ЄБРР — у серпні – вересні», – повідомив Кубраков.

При цьому він зазначив, всі проєкти конкретні. «Десь відновлення зруйнованих ліній української залізниці, десь зруйновані дорожні мости, а десь розширення нашого експортного потенціалу. Тобто нові пункти пропуску, розширення існуючих пунктів пропуску, будівництво доріг, що ведуть до пунктів пропуску. Як залізничних, так і автомобільних. Приблизно на таких речах ми зараз фокусуємося», – додав міністр.

Видання повідомляє, Україна поки отримує значно менші обсяги допомоги від західних партнерів, ніж потреба в 5 млрд доларів. Зокрема, в червні 967,4 млн доларів надійшли від Світового банку, 779,0 млн доларів — від уряду Канади, 479,4 млн доларів — від Агентства з міжнародного співробітництва Японії.

Нагадаємо, обсяг фінансування державного бюджету міжнародними партерами становив 322,5 млрд грн за період 24 лютого – 05 липня. Нардеп зазначає, що лише за останні два тижні сума фінансування збільшилась на 46%, або 101,8 млрд грн. З початку війни міжнародні гранти та кредити стали головним джерелом наповнення держбюджету.