Військові та правоохоронці повинні будуть здавати свої ДНК-дані

На період воєнного стану в Україні військовослужбовці та правоохоронці повинні будуть здати ДНК-дані, решта громадян можуть встановити генетичну інформацію добровільно.

Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Ігор Бондаренко в ефірі телемарафону.

“Щодо обов’язкової реєстрації, є така норма, що на період дії воєнного стану відбираються зразки ДНК у військовослужбовців і у співробітників правоохоронних органів. Тобто у тих представників професій, серед яких ми маємо найбільші втрати в через агресію рф”

— Ігор Бондаренко
заступник міністра внутрішніх справ

Бондаренко пояснив, що дані військовослужбовців не вносяться відразу в реєстр ДНК. Вони зберігаються в особових справах бійців і беруться лише тоді, коли є необхідність провести експертизу.

“Зважаючи на втрати, які ми на сьогодні маємо, необхідно ідентифікувати всіх наших загиблих внаслідок збройної агресії. Це стосується і військових, і також цивільних людей, які потраплять під обстріли, як, приміром, в місті Часів Яр”

— Ігор Бондаренко
заступник міністра внутрішніх справ

Раніше ми писали, що міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що після легалізації короткоствольної зброї для громадян України, для її отримання має лишитись вимога надати довідки від психолога та нарколога.

Також нагадаємо, що у правоохоронців із початку повномасштабного вторгнення рф є в наявності понад 1600 неідентифікованих тіл.