Нікуди не зник: яка в Україні ситуація з коронавірусом

Хоча з початком війни тема коронавірусу в Україні відйшла на другий план, хвороба нікуди не зникла.

Зараз пацієнти із його симптомами не часто звертаються до лікарів. Вони вважають, що це звичайні ГРВІ і є більш нагальні проблеми, розповів ZN.UA головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

За його словами, епідемія в Україні зараз на спаді. Однак, для цього можуть бути різні причини.

“Активних випадків захворювання близько 29 тис. Госпіталізованих близько 1,5 тис. Кількість нових випадків захворювання знижується. З одного боку, ключову роль тут відіграє фактор сезонності. З другого – це в тому числі може бути пов’язано зі зменшенням тестування”, зазначив він.

Кузін наголосив, що тестування проводяться по всій Україні, за винятком Донецької та Луганської областей, де ведуться активні бойові дії. У середньому за тиждень проводиться близько 3,5 тис. швидких тестів і близько тисячі ПЛР-досліджень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У МОЗ розповіли, чи загрожує Україні мавпяча віспа

“З такими обсягами тестування як зараз за тиждень ми фіксуємо близько 4 тис. нових випадків. На жаль, зареєстровано і летальні. Лише за минулий тиждень 48, в тому числі одна дитина”, розповів Кузін.

Головний санлікар пояснив, що на початку війни по деяких регіонах рівень тестування падав майже на 90%. Зараз він поступово відновлюється. Він радить не забувати про цю хворобу та нагадує, що тестування є безкоштовним. Також продовжується і вакцинація у всіх, крім Донецької та Луганської, областях.

Він також повідомив, що сьогодні в Україні сумарно є 11,8 млн доз залишків вакцини проти коронавірусу. Термін придатності вакцини CoronaVac, за словами Кузіна, переважно до кінця 2023 року. У Comirnaty від Pfizer терміни різні. У близько 500 тисяч доз – до кінця травня, біля 200 тис. доз – до кінця червня, десь 200 тисяч доз – до кінця липня.

Європейська комісія заявила про перехід у постнадзвичайну фазу пандемії коронавірусу. У ЄС знижується захворюваність і кількість смертей, пов’язаних із коронавірусом. Це відбулося завдяки поширенню менш вірулентного варіанта Omicron та імунізації понад 70% населення.