УЄФА усунула російські клуби від Єврокубків сезону 2022/2023, у Лізі націй збірну РФ понизять без ігор

Рішення ухвалив сьогодні виконавчий комітет УЄФА, воно стосується розіграшів Ліги чемпіонів, Ліги Європи, Ліги конференцій, Юнацької ліги УЄФА і жіночої Ліги чемпіонів.

“Росія не матиме афілійованих клубів, що беруть участь у клубних турнірах УЄФА в сезоні 2022/2023”, – оголосили в організації.

У таблицю коефіцієнтів УЄФА наступного сезону вирішили занести Росії найменшу кількість балів, які російські клуби заробили протягом останніх п’яти сезонів – 4,333.

Рішення УЄФА зачепило й участь національної збірної Росії у Лізі націй.

“Росія не братиме участі в групі 2 Ліги B і автоматично посяде четверте (останнє. – “ГОРДОН”) місце у цій групі. Отже, вони будуть понижені в кінці групового етапу і займуть 16-те й останнє місце в Лізі B”, – пояснили у футбольному союзі.

Контекст:

28 лютого у зв’язку зі вторгненням Росії в Україну ФІФА та УЄФА ухвалили рішення, що всі російські команди, збірні та клуби мають виключити з турнірів ФІФА та УЄФА до подальшого повідомлення. “Президенти ФІФА та УЄФА сподіваються, що ситуація в Україні налагодиться якнайшвидше і футбол знову стане орієнтиром єдності та миру серед людей“, наголошували у заяві.

15 березня Спортивний арбітражний суд у Лозанні відхилив прохання Російського футбольного союзу зупинити виконання УЄФА рішення заборонити всім російським командам брати участь у міжнародних змаганнях.

Представники України зверталися до ФІФА та УЄФА з ініціативою припинити членство Росії у цих організаціях.