В Мінекономіки Німеччини прискорили терміни відмови країни від нафти з РФ

В Міністерстві енергетики ФРН повідомили, що Німеччина може повністю відмовитися від імпорту нафти з РФ до кінця літа 2022 року. Раніше країна погодилася підтримати поступову заборону Євросоюзу на імпорт російської нафти.

Про це йдеться у звіті з енергетичної безпеки Міністерства енергетики ФРН, пише агентство Bloomberg.

«Таким чином, наслідки нафтового ембарго за достатнього перехідного періоду будуть повністю керованими», – йдеться у звіті.

Німецький уряд також погодився на ембарго ЄС на російське вугілля та планує стати незалежним від російського газу до середини 2024 року.

Згідно зі звітом міністерства, щоб знизити залежність від російського газу, федеральний уряд уже розпочав спільну роботу зі США над запуском у найближчі два роки кількох плавучих терміналів ЗПГ.

Раніше ціна на нафту продовжила своє зростання. Насамперед це викликане побоюваннями щодо перебоїв із поставками. Західні санкції обмежують експорт нафти та нафтопродуктів із Росії та підтримують ціни.

Німеччина не накладатиме вето на рішення Євросоюзу про нафтове ембарго щодо росії, заявив віцеканцлер та міністр економіки ФРН Роберт Хабек.

Європейський союз запропонує країнам учасницям поетапний план введення ембарго на російську нафту. Згідно з цим планом, повна відмова планується на кінець 2022 року.